Kiel šokirao Köln u prvoj utakmici razigravanja za Bundesligu

Matej Kačan • srijeda, 26.05.2021.

Nogometaši Holstein Kiela napravili su pravo iznenađenje u prvom susretu razigravanja za Bundesligu. Kiel je u gostima svladao dosadašnjeg prvoligaša, momčad Kölna...

Tek što je za dlaku izbjegao direktno ispadanje iz Bundeslige, Köln je opet na rubu odlaska u drugoligaško društvo. Köln je jedva izborio razigravanje za ostanak, ali je u prvom susretu tog razigravanja prokockao prednost domaćeg terena.

Naime, drugoligaš Holstein Kiel napravio je veliko iznenađenje te je slavio s minimalnih 1:0 u prvom susretu te u uzvrat nosi prednost s gostovanja. Zabio je Köln u prvom dijelu, u 32. minuti, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Vrlo miran susret čvrste igre bez previše šansi otvorio je ključan trenutak susreta. U 59. minuti je Simon Lorenz je dočekao loptu koju mu je glavom prebacio Jae-Sung Lee te je svojom glavom zabio pobjednički pogodak.

Do kraja je Köln prijetio i napravio opsadu gostujućeg gola i bilo je tu pogođenih okvira te čišćenja s gol linije, ali su gosti izdržali. Nisu ostali ni bez svojih šansi, u 78. je Serra glavom poslao udarac koji je okrznuo gredu.

Kiel je ipak izdržao i u uzvrat nosi 1:0 prednost. Uzvratni susret odigrat će se na Kielovom terenu već za tri dana, 29. svibnja u 18 sati.