EP 2020., skupina D, 1. kolo, 14.06.2021, 15:00 h, Glasgow, Hampden Park
Suci: Daniel Siebert, Jan Seidel, Rafael Foltyn (Njemačka)
Patrik Schick 42', 52'
Češka

Česi slavili uoči Hrvatske, Schick zabio s polovice terena

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.06.2021.

Drugi hrvatski protivnik na ovom Europskom prvenstvu, Češka, slavio je protiv Škotske s 2:0. Junak Čeha bio je dvostruki strijelac Patrik Schick...

Che Adams
46'
20
Ryan Fraser
67'
8
Callum McGregor
67'
25
James Forrest
79'
19
Kevin Nisbet
79'
Tomaš Holeš
67'
19
Adam Hložek
72'
20
Matej Vydra
72'
11
Michael Krmenčik
87'
13
Petr Ševčik
87'
Jaroslav Šilhavy

Vrlo važan dvoboj danas su u Glasgowu odradili Češka i Škotska, važan za obje reprezentacije, ali i za Hrvatsku koju tek čekaju susreti s ovim protivnicima. Hrvatska je krenula porazom od Engleske, a u drugom kolu ići će na Češku koja je puna samopouzdanja nakon ove pobjede protiv Škota.

Škoti su čak imali više prilika nego Česi, ali nisu ih uspjeli iskoristiti, a s druge strane Patrik Schick bio je neumoljiv.

U prvom poluvremenu Schick prvo nije uspio nadmudriti Marshalla početkom susreta da bi nakon toga na drugoj strani dobro pokušavali Dykes i Robertson, ali promjene nije bilo.

U završnici prvog poluvremena ipak vodstvo za Češku. Coufal je sjajno ubacio s desne strane, visoki Schick nadskočio je škotske braniče i neobranjivo glavom poslao loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme krenulo je vatreno, Česi su odmah zaprijetili preko Součeka da bi niti minutu kasnije na drugoj strani Hendry odlično pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio gredu.

U 52. minuti pogodak dosadašnjeg dijela turnira. Schick je dobio loptu na sredini terena, uočio je kako je Marshall dosta daleko od gol linije te je s 45 metara sjajno pogodio za 2:0.

Škoti su još do polovice drugog poluvremena nešto pokušavali, odlično je povukao Armstrong u 61. minuti, ali lopta od bloka odlazi preko gola.

Najbolju priliku ipak su imali u 66. minuti kada je lopta u kaznenom prostoru došla do Dykesa, on je ostao sam pred Vaclikom, ali vratar Češke fantastično brani njegov pokušaj.

Do kraja susreta Česi su rutinski zadržali prednost, nisu dopustili nikakvo iznenađenje i Škotima da uopće pomisle na povratak.

Hrvatska u drugom kolu igra protiv Češke, bez obzira na ovu pobjedu Šilhavyjeve momčadi, Dalićebvi izabranici su bolji i ako budu u svom pravom izdanju, neće biti problema.