HT Prva liga, 1. kolo, 16.07.2021, 18:55 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Marin Vidulin, Goran Perica, Alen Jakšić, Dario Kulušić
Bruno Bogojević 86'
Slaven Belupo

Šok na startu sezone, Slaven Belupo uzeo sva tri boda na Maksimiru

Jan Šneler • petak, 16.07.2021.

Prvi susret u novoj sezoni odmah je donio veliko iznenađenje. Slaven Belupo odnio je pobjedu u gostima kod Dinama s 2:0...

Počela je 30. sezona HNL-a, a za aktualne prvake početak teško da je mogao biti gori. Na prilično praznom i kišom okupanom Maksimiru, Slaven Belupo potpuno zasluženo svladao je Dinamo i nanio težak poraz zagrebačkom sastavu na početku sezone.

Nakon prolaska protiv islandskog Valura, Damir Krznar ostavio je neke prvotimce na klupi, a na teren poslao reprezentativce koji su do sada dobili poštedu. Na Dinamovu žalost, nije se vidio boljitak u igri te su Modri djelovali prilično bezopasno.

Slaven Belupo se odlično branio, potpuno zatvorio prilaz golu i otupio oštricu Dinamovog napada. Modri su kontrolirali tijek igre, imali posjed, ali bilo je to potpuno jalovo jer pravih akcija i prodora nije bilo.

Od Dinama u prvih pola sata vidjeli smo jako malo, a prvu odličnu šansu imao je Slaven Belupo. U 24. minuti, Nemanja Glavčić je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je prošla sve prevarivši Dominika Livakovića, no na Dinamovu sreću odsjela je na gredi.

Slaven Belupo je jako dobro izgledao na terenu, Dean Klafurić apsolutno je pogodio s taktikom i Farmaceuti su mogli biti izuzetno zadovoljni. Dinamo je konačno nešto dobro kreirao i 36. minuti kada je Rasmus Lauritsen sjajno proigrao u dubinu Lirima Kastratija čiji udarac isprve pogađa okvir gola.

Dinamo se malo uozbiljio na samom kraju poluvremena, ali niti jedna prilika nije urodila plodom te se na odmor otišlo bez postignutih pogodaka. U nastavak susreta, puno bolje ulazi gostujući sastav te u 50. minuti Slaven Belupo dolazi do vodstva.

Katastrofalno je pogriješio Livaković, poskliznuo se na tridesetak metara od svog gola pri ispucavanju i Ivan Krstanović lakoćom pogađa za 0:1. Dinamo je morao pritisnuti nakon primljenog pogotka međutim bez obzira na to, pravu priliku nismo vidjeli.

U 63. minuti nakon jednog prilično slabašnog kontakta, Stefan Ristovski pao je u šesnaestercu, Marin Vidulin pokazao na bijelu točku za Dinamo, ali nakon nekoliko minuta provjere, pomoću VAR tehnologije, sudac je poništio prvotnu odluku.

Uz sav pritisak i posjed lopte, Dinamo nije uspio doći do izjednačenja, a Slaven Belupo svojom čvrstom igrom uspio napraviti odličnu kontru i povećati prednost. U 86. minuti Bruno Bogojević našao se u izglednoj šansi, utrčao u šesnaesterac i s petnaestak metara iskosa pogodio za 0:2.

Pokušao je Dinamo do kraja barem postići počasni pogodak, ali rezultat se više nije mijenjao. Sjajan početak na klupi Slaven Belupa za Klafurića i ogromno upozorenje za Krznara koji mora nešto pothitno popraviti jer Omonia jako brzo dolazi u Maksimir. U svakom slučaju, jubilarna 30. sezona HNL-a počela je prilično zanimljivo.