Nadal se vratio tijesnom pobjedom, Ivaška iznenadio Dimitrova

HINA, Matej Kačan • četvrtak, 05.08.2021.

Jedan od najboljih tenisača u povijesti, Španjolac Rafael Nadal vratio se na teniske terene po prvi put nakon Roland-Garrosa tijesnom pobjedom u Washingtonu...

U svom prvom nastupu nakon polufinalnog poraza na Roland-Garrosu, Španjolac Rafael Nadal je u dvoboju drugog kola na ATP turniru serije 500 u Washingtonu nadoknadio 'break' zaostatka u trećem setu protiv Amerikanca Jacka Socka i svladao ga sa 6:2, 4:6, 7:6 (1) nakon tri sata i četiri minute igre.

Nadala u osmini finala čeka Južnoafrikanac Lloyd Harris kojem je Tennys Sandgren predao meč pri rezultatu 6:4, 1:0 za južnoafričkog tenisača. Veliko iznenađenje je ispadanje Alexa de Minaura. Australac je kao treći nositelj poražen u tri seta od Stevea Johnsona.

Od ostalih mečeva svakako vrijedi izdvojiti ispadanje četvrtog nositelja, Bugara Grigora Dimitrova. Njega je u dva seta sa 6:2 i 7:6 svladao bjeloruski predstavnik Ilija Ivaška. Ispao je i šesti nositelj Daniel Evans kojeg je u dva seta svladao domaći predstavnik Brandon Nakashima.