HT Prva liga, 5. kolo, 14.08.2021, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ivan Bebek, Bojan Zobenica, Ivan Janić
2:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Hajduk rutinski svladao Slaven i povezao tri pobjede

Matej Kačan • subota, 14.08.2021.

Drugi subotnji susret petog kola HT Prve lige pripao je Hajduku. Bijeli su na Poljudu svladali Slaven Belupo te su ostvarili tri vezane pobjede...

Hajduk se nakon slabijeg ulaska u HT Prvu ligu pa ispadanja od Tobola definitivno uspio stabilizirati. Svjedoče tome i tri vezane pobjede u domaćem prvenstvu i stvari odmah djeluju dobro, a treća je pobjeda došla poprilično rutinski, na Poljudu protiv Slavena.

Koprivničani su na Dinamu i Osijeku pokazali da znaju dobrano zapapriti i pomrsiti račune jačima od sebe, ali vrlo čvrst i defenzivni pristup na Poljudu ipak nije dao rezultata i Bijeli su slavili s 2:0 uz dobru igru i bez previše stresa.

Najviše je upitnika zapravo bilo na samom početku, u prvih pola sata kad se Slaven karakteristično dobro branio i pokušavao iz tranzicije, a Hajduk je sveden na pokušaje izvana Livaje, Sahitija i Vukovića.

Najbolje prilike zato dolaze s druge strane, u 11. minuti je probao Bogojević s kakvih 14 metara nakon povratne Krstanovića, ali pokraj gola. U 24. je Posavec morao u "istezanje" nakon jako dobrog i neugodnog udarca Glavčića iz slobodnjaka s 30 metara, a to je učinio uspješno te je obranio slobodnjak.

Hajduk je nakon stalnog napadanja, posjeda i traženja rupe uspio probiti blok u 35. minuti. Sahiti je na desnoj strani na 40 metara od gola primio loptu te je krenuo u prodor prema golu. Nitko ga nije dirao, nanizao je trojicu pa su tek u kaznenom prostoru krenula dvojica na njega, ali već je bilo kasno jer je Sahiti pokraj istrčalog Čovića poslao loptu u mrežu za krasan gol.

Hajduk je nakon gola prvo jurnuo u pritisak pa se primirio i malo dao loptu Slavenu i u mirnom tempu dolazimo do poluvremena. Nakon 15 minuta pauze Hajduk je dao gol u najboljem trenutku te je praktički prelomio susret.

Krovinović je srušen na 17 metara, a baš veznjak Hajduka i Livaja su iz tog slobodnjaka odigrali kratku kombinaciju koju je udarcem završio Livaja. Lopta je pogodila nekog u bloku te je prevarila Čovića i zakoprcala se u mreži za 2:0.

Pregledavala se VAR snimka zbog možebitnog utjecaja Mlakara na vratara iz zaleđa, ali Slovenac je bio u dozvoljenoj situaciji i Bebek je pokazao na centar. Riješilo je to utakmicu, Hajduk se opet malo povukao i čuvao svoj gol te trošio vrijeme uz pokoji pokušaj po osvojenoj lopti.

Jedan takav Mlakar je skoro pretvorio u gol kad se izvukao na udarac s ruba 16 metara, ali je lopta otišla malo pored vrata. Na samom ulasku u nadoknadu je moglo biti opasno za Posavca nakon što je obrana malo zaspala i tražio se Krstanović, ali nije stigao.

Ostalo je do kraja 2:0 pa je Hajduk stigao do desetog boda u pet kola te je izjednačen na vrhu s Lokomotivom i Osijekom, dok je Slaven ostao na onoj jednoj pobjedi protiv Dinama te je s pet bodova sedmi.