Atletico pobjedom u obranu naslova, Barcelona sredila Real Sociedad

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.08.2021.

U dva ranija susreta nedjeljnog programa u La Ligi pobjede su upisali Atletico i Barcelona. Atleticu je slavio u Vigu, a Barcelona kod kuće protiv Real Sociedada...

Madridski Atletico uspješno je krenuo u obranu naslova prvaka Španjolske. Slavio je u gostima u Vigu s 2:1, u intenzivnom susretu u kojem se puno toga događalo.

Atletico je u prvom dijelu bio dosta bolji, a to je okrunio pogotkom u 23. minuti za 1:0. Angel Correa lijepo je opalio s ruba kaznenog prostora, poluvisoko i u sam kut, vratar domaćina nije imao šanse.

U drugom dijelu domaćin je izjednačio, nakon igranja rukom Marcosa Llorentea u kaznenom prostoru, iz jedanaesterca je izjednačio Iago Aspas.

Samo pet minuta kasnije Atletico vraća prednost. Saul je odlično uočio samog Correu na suprotnoj strani, precizno mu je dodao, a on je bez problema zabio za 2:1.

U završnici se zakuhalo na travnjaku nakon starta na Suarezu, došlo je do naguravanja, a na kraju su isključeni Hugo Mallo i Mario Hermoso.

Atletico je uspješno priveo utakmicu kraju, a u 97. minuti kao taktička zamjena u igru je ušao Šime Vrsaljko.

Barca je započela život bez Lea Messija domaćom pobjedom 4:2 protiv Real Sociedada. Još tamo nakon sat vremena igre činilo se da će to biti miran i lagan posao za Barcu, ali zakuhalo se u završnici te je Real Sociedad zaprijetio.

Sve je bilo lakše za Barcelonu nakon što je Gerard Pique poslao loptu u mrežu u 19. minuti susreta. S dva gola Martina Braithwaitea Barca je u 59. minuti bila na 3:0 i činilo se da će lako završiti posao.

Ipak u završnici susreta Real Sociedad je preko Lobetea i Oyarzabala smanjio zaostatak, ali nisu Baski dovršili povratak te je Sergi Roberto u 91. minuti ipak zaključio priču.