Villarreal i Bilbao krenuli remijima bez pogodaka

Matej Kačan • ponedjeljak, 16.08.2021.

Nogometaši Villarreala usprkos dominaciji nisu pobjedom ušli u novu sezonu La Lige. Villarreal je na domaćem terenu odigrao bez pogodaka s Granadom, a isto je protiv Elchea učinio i Athletic Bilbao...

Nakon poraza u europskom Superkupu, nogometaši Villarreala bez pobjede su ostali i na otvaranju svoje domaće sezone. Prošlosezonski pobjednik Europske lige je nakon povijesnog uspjeha u novu sezonu krenuo pomalo uspavano.

Prvi suparnik na El Madrigalu u prvom kolu bila je Granada koja je uspjela zatvoriti sve prilaze svom golu i kući otišli s vrijednim bodom bez pogodaka. Villarreal je dominirao, posebno u prvom dijelu, ali nije zabio pogodak.

Najbolji pokušaj od niza svojih udaraca zabilježio je Gerard Moreno koji je lobom već prebacio vratara, ali je pokušaj od strane gostujuće obrane očišćen s crte. Žuta je podmornica susret završila s desetoricom jer je u 82. minuti Juan Foyth zaradio drugi žuti karton.

Nije Villarreal do kraja probio blok pa je ovo čak četvrta utakmica koja je završila remijem u prvom kolu La Lige, a druga s rezultatom bez pogodaka. Villarreal će u drugom kolu u goste Espanyolu, dok Granada dočekuje Valenciju.

U drugom susretu večeri rezultat je bio identičan. Athletic Bilbao stigao je u goste Elcheu i bio je aktivniji i bolji, ali je primio jedan pogodak koji je poništen.

Fidel je zabio u 29. minuti, ali je to učinio nakon što je primio loptu u milimetarskom zaleđu pa je nakon VAR provjere poništen, a do kraja je ostalo 0:0.