EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 2. kolo, 07.09.2021, 17:00 h, Raatin stadion, Oulu
Suci: Vitor Ferreira, Pedro Ribeiro, Paulo Brás (Portugal)
Finska (U21)
0:2(0:0) Hrvatska (U21)
Luka Sučić 73' (11m)
Marin Ljubičić 87'
Hrvatska (U21)

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u zadnjih 20 minuta do pobjede u Finskoj

Branimir Korać • utorak, 07.09.2021.

Nije bilo nimalo lako, ali tri boda su tu. Hrvatska je upisala pobjedu u Finskoj 2:0 golovima Luke Sučića i Marina Ljubičića...

Daniel Hakans
60'
20
Niklas Pyyhtiä
79'
6
Leo Walta
79'
19
Matti Peltola
90'

Jurica Pršir
62'
9
Marin Ljubičić
62'
20
Denis Bušnja
72'
11
Josip Mitrović
86'
15
Mario Čuić
86'
Igor Bišćan

Nakon vrlo dobrog starta protiv Azerbajdžana, Hrvatska je s puno samopouzdanja otputovala za Finsku. Izbornik Igor Bišćan bio je djelomično zadovoljan nakon tog prvog kola, uočio je neke nedostatke koji su se vidjeli i u ovom dvoboju, ali sve je to normalno s obzirom da je ova reprezentacija prvi put na okupu.

Nije bilo nimalo jednostavno, kiša je natopila travnjak, nije bilo lako kontrolirati loptu, a Finci su se u svemu tome u početku dosta bolje snašli.

Već u prvoj minuti imali su krasnu priliku Finci. Nevjerojatan promašaj Skytte, prošao je Pandura i bio pred praznim golom po sredini i onda pucao pokraj vratnice.

Hrvatska je prvi put zaprijetila preko Antonija Marina koji je u 16. minuti gađao unutar kaznenog prostora u gornji kut, ali je bio neprecizan.

Do završnice prvog dijela nije bilo nekih većih prilika, onda je Hrvatska dva puta zaprijetila preko Josipa Šutala i Kačavende, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Hrvatska je uspjela slomiti otpor Finaca i doći do vrijednih pogodaka te upisati pobjedu.

20 minuta prije kraja Antonio Marin je prošetao kroz obranu Finske nakon čega je srušen i dosuđen je kazneni udarac. Pritom je Marin ozlijeđen, morao je napustiti igru, a Luka Sučić s 11 metara dovodi Hrvatsku u vodstvo.

U završnici susreta Hrvatska dolazi i do drugog pogotka. Boško Šutalo je ubacio, Tihi je jako loše odbio glavom, lopta dolazi točno do Ljubičića koji rutinski s desetak metara podiže na 2:0.

Nakon završetka susreta portugalski sudac dijelio je i isključenja pa su tako stradali Suhonen i Mitrović zbog naguravanja.