Sevilla dostigla i prestigla Atletico, Valencia se spasila trećeg poraza u nizu

Matej Kačan • subota, 25.09.2021.

Nakon kiksa Atletica, dva susreta u subotnjem programu La Lige igrana su u Sevilli i Valenciji, a istoimeni su domaćini izvukli rezultate u kojima svakako mogu naći ponešto pozitivno...

Nogometaši Valencije uspjeli su prekinuti vrlo neugodan niz od dva poraza koji je uslijedio nakon sjajnog starta u sezonu. Šišmiši su dugo visjeli i bili su na rubu trećeg poraza u sezoni, ali su se ipak spasili.

Valencia je dočekala Athletic Bilbao te su pred kraj kola krenula nizbrdo jer je u 69. minuti za vodstvo gostiju pogodio Inigo Martinez, dok je u 82. minuti domaćin ostao s igračem manje jer je Maximiliano Gomez dobio drugi žuti.

Gotovo sigurno je bilo da Valencia ide prema trećem porazu u nizu, ali se u petoj minuti nadoknade ukazao Marcos Andre pogotkom za 1:1, bod i skok Valencije na peto mjesto s 11 bodova. Athletic ima bod manje i na diobi je s Rayom.

Sevilla je na najbolji način iskoristila raniji kiks Atletico Madrida te je skočila na drugo mjesto. Andalužani su kod kuće s igračem manje svladali Espanyol te su s 2:0 došli na gol-razliku 10:2 te su s 14 bodova i utakmicom manje ispred Atletica s istim brojem bodova i gol razlikom 9:6.

Sevilla je također susret završila s igračem manje, ali su joj golovima pobjedu donijeli Youssef En Nesyri i Rafa Mir. Crveni karton kod Seville dobio je Thomas Delaney.

Ivan Rakitić odigrao je 55 minuta za trenutno drugoplasiranu momčad La Lige koja za vodećim Real Madridom zaostaje tek dva boda.