Varaždin razbio Croatiju, Lekin Jarun i Rudeš ostali na vrhu

Matej Kačan • subota, 02.10.2021.

U subotu je odigrano šest susreta osmog kola 2. HNL, a na vrhu su nakon pobjeda i dalje Jarun i Rudeš s bodom više u odnosu na Dugopolje i BSK Bijelo Brdo...

Nogometaši Jaruna prekinuli su niz od dva remija te su se zadržali na vrhu ljestvice 2. HNL. Jarun je dočekao Dinamo 2 te je slavio s 2:0, premda je od 66. minute igrao s devetoricom.

Za momčad Jerka Leke zabijali su Karamatić i Kelava, a crvene kartone dobili su Jugović i strijelac Kelava. Dinamo 2 je s jednom pobjedom i pet remija na osam bodova i 14. mjestu.

Jednak broj bodova kao i Jarun ima i Rudeš koji je kod kuće minimalno svladao Solin pogotkom za šestu utakmicu u nizu bez poraza.

Bod za vodećim dvojcem zaostaje Dugopolje koje je u sjajnoj formi i ima niz od tri pobjede. Minimalnu pobjedu nad Kustošijom je Dugopolju donio Ivan Brnić koji se pokazuje kao veliko pojačanje.

Varaždin je također uhvatio korak, kod kuće je deklasirao Croatiju iz Zmijavaca s 5:1 te je upisao drugu pobjedu u nizu i već je na petom mjestu s 12 bodova. Već u prvih pola sata bilo je 4:0, a zabijali su Grgec, Teklić, Herrera i Senić.

Za Croatiju je smanjio Šabić, a konačan rezultat postavio je Posavec. Pobjedu u gostima kod Osijeka 2 upisala je Opatija, a dva pogotka zabio je Antonio Pejanović. Debi je upisao i Bojan Knežević.

Na dnu ljestvice s četiri boda je ostao Inter koji je minimalno poražen protiv Dubrave. Pogodak za 12. bod zabio je Dino Kapitanović u 12. minuti.