Cibona izdržala tri četvrtine, Partizan ipak uvjerljivo slavio

Branimir Korać • petak, 15.10.2021.

Cibonin niz nepobjedivosti je zaustavljen. U Domu Dražena Petrovića gostovao je Partizan koji je odnio pobjedu 79:61...

Nakon dugo vremena ugodno ispunjena dvorana Dražena Petrovića, Cibonini dosadašnji ovosezonski nastupi privukli su navijače koji su ih ispratili s terena pljeskom iako je Partizan slavio s plus 18.

Presudila je kvaliteta Beograđana, širina njihovog rostera i Cibonin loš šut izvana. I dok je Partizanova trica bila na 11/23, Cibona ih je ispucala isti broj i pogodila samo četiri.

Partizanu je trebalo vremena da proradi i tek u petoj minuti ubacio je prve poene. Cibona to nije iskoristila i vodila je samo 4:0 da bi nakon toga Partizan napravio seriju čak 18:0 i sve okrenuo.

U drugoj dionici Cibona se ipak uspjela vratiti u utakmicu i to u zadnje dvije minute. Tu je ona napravila seriju 10:0 i na poluvrijeme je otišla s prihvatljivijim zaostatkom 41:37.

S dobrom igrom nastavila je i u trećoj dionici gdje je na ulasku u zadnju minutu zaostajala samo 51:50, ali do kraja četvrtine trice ubacuju Dangubić i Morre za plus sedam uoči zadnje dionice.

Tamo je Partizan dostigao dvoznamenkastu prednost i u završnici samo dodatno pobjegao na visokih 79:61.

Najbolji kod Cibone bio je Roko Prkačin s 14 poena i deset skokova, a kod Partizana Zach LeDay ubacio je 24 poena uz šest asistencija i pet skokova.