Varaždin povratkom uzeo bod u Opatiji, Jarun remijem na vrhu

Matej Kačan • subota, 16.10.2021.

Subotnji dio devetog kola 2. HNL bio je rezerviran za remije. Od četiri odigrana susreta, tri su završila podjelom bodova, a najuzbudljivije je bilo na Kantridi gdje se Varaždin u završnici vratio do boda...

Nogometaši Varaždina za dlaku su izbjegli poraz u devetom kolu 2. HNL te su svoj niz neporaženosti podigli na četiri susreta. Varaždin je u gostima gubio 2:0 od Opatije, ali je izborio 2:2.

Opatija je rano povela preko Belančića u devetoj minuti, a na 2:0 je podigao Bojan Knežević u 69. No, Varaždin je do kraja izjednačio, a zabili su Igor Postonjski u 79. i Michele Šego u drugoj minuti nadoknade.

Varaždin je ovim bodom došao na diobu šestog mjesta s Dubravom na 13 bodova. Dubrava je bez pogodaka odigrala protiv Kustošije. Izjednačeni na tablici s po 11 bodova su Cibalia i Osijek 2, i to nakon što su Vinkovčani slavili s minimalnih 1:0 pogotkom Perić-Komšića u 65. minuti.

Na vrhu je i dalje Jarun koji je ipak upisao kiks protiv Solina kasno izborenim remijem. Zabio je za goste Brkić u trećoj minuti nadoknade nakon što je Solin u vodstvo doveo Mamić u 86.

Jarun je na vrhu s bodom ispred Rudeša koji u nedjelju gostuje u Zmijavcima, dok na vrh može i Dugopolje pobjedom nad BSK Bijelim Brdom.