Dortmund pobjedom skočio na vrh, Union nastavio slobodni pad Wolfsburga

Matej Kačan • subota, 16.10.2021.

Pet susreta osmog kola Bundeslige odigrano je u subotu u standardnom terminu u 15:30, a nastupe su upisala i tri hrvatska nogometaša...

Bundesliga će nedjeljni susret Bayern Münchena i Bayer Leverkusena dočekati s novim liderom tablice. To je barem privremeno Borussia Dortmund koja je s 3:1 svladala Mainz te je u pet domaćih susreta ove sezone u svim natjecanjima maksimalna.

Heroj pobjede opet je s dva pogotka bio Erling Haaland, ali je posao započeo Marco Reus u trećoj minuti. Norvežanin je iz penala podigao na 2:0 u 54. minuti, a u nadoknadi je vratio na dva gola razlike nakon što je smanjio Burkardt u 87.

Marin Pongračić ušao je u igru u 67. minuti, a nastupe su u subotu upisala još dvojica Hrvata. Kristijan Jakić igrao je 68 minuta u porazu svog Eintrachta kod kuće od Herthe.

Berlinska je ekipa povela preko Richtera u sedmoj minuti, a vodstvo je u 63. udvostručio Ekkelenkamp. Jedini gol Eintrachta djelo je Paciencije u 78. minuti iz penala, devet minuta nakon što je u igru ušao upravo umjesto Jakića.

77 minuta odigrao je Joško Gvardiol čiji je Leipzig remizirao na gostovanju kod Freiburga. Poveli su gosti preko Emil Forsberga iz penala u 32., ali je izjednačio Jeong Woo-Yeong u 64.

Leipzig je s tek 11 bodova na osmom mjestu, dok je Freiburg četvrti te i dalje nema poraz. Na bod od Freiburga stigao je Union Berlin koji je upisao treću pobjedu u nizu te je produžio slobodni pad Wolfsburga.

Momčad Marka van Bommela krenula je u sezonu s četiri vezana slavlja, ali od toga broji remi i tri poraza u nizu. Treći su joj golovima nanijeli Awoniyi i Becker.

Dvoboj dna odigrali su Greuther Fürth te Bochum, a slavio je Bochum koji je sedmim osvojenim bodom pobjegao iz zone ispadanja. Jedini gol na susretu postigao je Losilla u 80. minuti.