Gorica deklasirala Zabok u gostima za potpuni izlazak iz krize

Matej Kačan • subota, 16.10.2021.

Košarkaši Gorice upisali su drugu pobjedu u nizu u HT Premijer ligi te su potpuno prebrodili dva vezana poraza. Gorica je u gostima deklasirala Zabok...

Kako je trener Gorice Josip Sesar i najavio, pobjeda nad Sonikom u petom kolu HT Premijer lige bila je naznaka izlaska iz krize. Gorica je nakon toga upisala novu pobjedu u domaćem prvenstvu, ovaj put protiv Zaboka.

Zabočani nisu imali previše šansi te su povezali dva poraza jer su u petom kolu jednako uvjerljivo poraženi i od Cibone. Gorica je već nakon deset minuta imala devet razlike, a na poluvremenu je plus 14.

Do kraja je prednost ramo rasla do konačnih 24 razlike i 96:72, a pobjednike je do četvrtog slavlja iz šest susreta vodio David Konjević sa 17 poena, koliko su zabili i Črnjević i Popić kod Zaboka.

No, Gorica je imala još pet dvoznamenkastih igrača, a kod Zaboka je vodeći dvojac pratio tek dvojac igrača s po osam poena.