Liga prvaka, skupina E, 3. kolo, 20.10.2021, 21:00 h
Benfica 0:4 Bayern
Bayern

Bayern u zadnjih 20 minuta potopio Benficu uz asistenciju Josipa Stanišića

Branimir Korać • srijeda, 20.10.2021.

Bayern je upisao pobjedu protiv Benfice 4:0 odigravši odličnu utakmicu u kojoj je mogao i trebao i ranije do pogodaka. među asistente se upisao i Josip Stanišić...

Do zadnjih 20 minuta Benfica je držala remi protiv Bayerna, ali nije izdržala. Bio je potreban samo jedan pogodak da domaćin malo stvori prostora u zadnjoj liniji i da Bayern dovrši posao.

Tri kola, devet bodova i fantastična gol razlika 12:0 u ovom trenutku Bavarce čine najuvjerljivijom momčadi Lige prvaka i to u skupini s Barcelonom i Benficom gdje se očekivala ipak malo veća borba.

I prije vodstva Bayern je bio bolji protivnik i pokušavao doći do golova, jedan je i zabio, ali na sugestiju VAR-a gol Lewandowskog nije priznat zbog igranja rukom.

Bayern je ipak poveo u 70. minuti krasnim golom Leroya Sanea iz slobodnog udarca kada je prebacio živi zid i poslao loptu u sam kut.

Kasnije je sve bilo lakše. Everton je pomogao deset minuta prije kraja autogolom za 2:0, zatim je i Lewandowski pogodio za treći pogodak da bi u 84. minuti na povratnu loptu Josipa Stanišića Sane postavio konačnih 4:0.