Hrvatske nogometašice upisale novi visok poraz, ovaj put u Švicarskoj

Branimir Korać • utorak, 26.10.2021.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je novi poraz, ovaj put s visokih 5:0 na gostovanju u Švicarskoj...

Težak raspored u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo za hrvatske nogometašice se nastavio. U prva četiri kola igrače su dva puta s najkvalitetnijom reprezentacijom skupine Italijom te u gostima kod Rumunjske i Švicarske, a sada bi dalje trebalo biti nešto lakše. Bili su to susreti u kojima je realno teško doći do bodova, ali očekivala se barem bolja gol razlika od trenutnih 0:14.

U Švicarskoj je Hrvatska poražena s visokih 5:0, a utakmicu je završila s igračicom manje na travnjaku zbog isključenja Antonije Dulčić zbog drugog žutog kartona u 90. minuti.

Na odmoru su Švicarke vodile s 2:0 golovima Ana-Marije Crnogorčević i Noelle Maritz dok su u nastavku nastavile u istom ritmu.

Dva gola u drugom dijelu postigla je Ramona Bachmann, a jedan je dodala Rachel Rinast za konačnih 5:0.

U petom susretu u kvalifikacijama Hrvatska će tražiti prvu pobjedu na svom travnjaku protiv Litve koja poput Hrvatske i Moldavije još uvijek nema niti bod.