Kramarić asistirao u golijadi Hoffenheima, Dortmund na vrhu uz povratak Haalanda

HINA, Matej Kačan • subota, 27.11.2021.

U sklopu 13. kola Bundeslige je u prvom subotnjem terminu odigrano pet susreta, a nakratko je vrh preuzela Borussia Dortmund. Andrej Kramarić upisao je novu asistenciju...

Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić bio je asistent za posljednji pogodak Hoffenheima u 6:3 gostujućoj pobjedi kod posljednjeg Greuther Fürtha u susretu 13. kola njemačkog prvenstva.

Kramarić je u igru ušao u 57. minuti kod rezultata 2-2, a niti 10 minuta potom rezultat je već bio 5:2 u korist njegovog sastava. Ipak, hrvatski reprezentativac je asistenciju upisao u 80. minuti kad je proigrao junaka utakmice Beboua koji je lobom svladao domaćeg vratara za svoj treći pogodak na utakmici i konačnih 6:3.

Bebou je prethodno zabijao u 32. i 62. minuti, a golove za Hoffenheim još su postizali Rutter u 40. i 58. minuti te Mayerhöfer koji je postigao autogol u 66. Za domaće su strijelci bili Leweling u 22., Tillman u 46. i Hrgota u 68. minuti.

Hoffenheim je ovom pobjedom stigao na peto mjesto s 20 bodova, dok je Fürth uvjerljivo zadnji sa samo jednim bodom.

Borussia iz Dortmunda barem nakratko je preuzela vrh Bundeslige zahvaljujući 3:1 gostujućoj pobjedi protiv Wolfsburga, a u toj utakmici na teren se nakon 39 dana izbivanja zbog ozljede vratio i njezin najbolji igrač Erling Haaland. Wolfsburg je poveo pogotkom Weghorsta u drugoj minuti, do poluvremena je poravnao Emre Can u 35. iz kaznenog udarca, dok je Borussiju u vodstvo doveo Malen u 55. minuti. Haaland je u igru ušao u 73. minuti, a samo osam minuta potom je pogodio za potvrdu pobjede "žuto-crnih".

Marin Pongračić ostao je na klupi Borussije protiv svoje bivše momčadi. Vodeća Borussia sada ima 30 bodova, dva više od drugog Bayerna koji od 18:30 sati igra protiv Arminije. Wolfsburg je sedmi s 20 bodova.