SP 2021. žene, skupina H, 1. kolo, 01.12.2021, 20:30 h
Španjolska 29:13 Argentina
Argentina

Španjolke nevjerojatnom serijom 17:1 slomile Argentinu

Branimir Korać • četvrtak, 02.12.2021.

Odigran je prvi dvoboj Svjetskog prvenstva rukometašica. Španjolska je visoko slavila protiv Argentine s 29:13...

Prvog dana Svjetskog prvenstva rukometašica na rasporedu je bio jedan susret i to ovaj s domaćinom u glavnoj ulozi. Španjolska je startala protiv Argentine i upisala je vrlo uvjerljivu pobjedu 29:13.

Španjolke su i prije susreta bile velike favoritkinje, ali nakon skromnog prvog dijela, tek u drugom poluvremenu pokazale su kolika je razlika u kvaliteti te su visoko slavile.

Argentina se sjajno držala 35 minuta, na poluvremenu je zaostajala tek 11:10 i nije dozvolila Španjolskoj niti u jednom trenutku veću prednost od dva gola razlike. U 34. minuti Micaela Casasola izjednačila je na 12:12, a nakon toga kreće odvajanje.

Do kraja susreta Španjolska je napravila nevjerojatnih 17:1, Argentina je potpuno ostala bez ideje u napadu i goriva u obrani te su domaće igračice lakoćom dolazile do realizacije i punile mrežu Argentinki.

U konačnici očekivano visoka pobjeda, ali dobra igra Španjolske samo u drugoj polovici susreta gdje su ostavile Argentinu na tek tri pogotka u 30 minuta.

Najučinkovitije kod Španjolske bile su Carmen Campos i Alexandrina Cabral s po pet golova. Kod Argentine po tri gola zabile su Rosario Victoria Urban i Elke Karsten.