HT Prva liga, 18. kolo, 05.12.2021, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Mario Ćurić 67'
Šibenik

Šibenčani izvukli remi u teškim uvjetima u Kranjčevićevoj

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.12.2021.

Zanimljiv dvoboj u Kranjčevićevoj na otvaranju nedjeljnog programa HT Prve lige. Lokomotiva je ugostila Šibenik i ima za čim žaliti. Bila je bolji protivnik, ali na kraju se morala zadovoljiti remijem 1:1...

Suad Sahiti
59'
94
Christopher Attys
78'
26
Zoran Alexander Cvetković
88'
Mario Rosas

I Lokomotiva i Šibenik u ovaj susret ušli su nakon poraza u prošlom kolu te su ovdje željeli poraz izbjeći pod svaku cijelu. Na kraju su u tome i uspjeli, ali Lokomotiva je imala sasvim dovoljno prilika da dođe i do sva tri boda.

Šibenčani su imali buran tjedan iza sebe, održali su štrajk upozorenja što je svakako poremetilo rutinu i ritam priprema za ovaj dvoboj. Ovdje su doputovali i oslabljeni te mogu biti zadovoljni ovim remijem.

Lokomotiva je bolje otvorila meč, imala je nekoliko poluprilika, ali u početku nije ozbiljnije zaprijetila gostima.

Prvu veliku priliku u biti su imali Šibenčani kada je Ćurić ubacio iz kornera, Bilić je ostao na drugoj vratnici i nije uspio doći do pogotka. Još jednu dobru priliku imao je i Marin Jakoliš, ali niti on nije uspio zabiti.

I onda u 85. minuti Lokomotiva dolazi do vodstva. Silvio Goričan doveo je Lokose u vodstvo nakon što je dobio loptu na lijevoj strani, ušao u sredinu i opalio sa 17 metara u sam kut Rogićevog gola.

Na odmor se otišlo uz vodstvo Lokomotive koja je u drugi dio izašla s promjenom na vratima s obzirom da je Nevistić zbog ozljede ostao u svlačionici. Odmah na startu drugog poluvremena dvije odlične prilike imao je Kačavenda, ali Rogić je obranio oba pokušaja.

U 67. minuti Šibenčani se vraćaju u utakmicu. Nakon ubačaja iz kornera glavom je loptu na drugu vratnicu prebacio Delić, tamo je bio Ćurić koji lagano zabija iz blizine.

Do kraja susreta vrijedi zabilježiti bombu Solde koja je otišla malo pokraj vratnice, Aliyu je imao dvije odlične situacije, no ostalo je 1:1.