Ragusa u završnici slomila otpor Brođani i ostavila ih i dalje bez pobjede

Branimir Korać • utorak, 07.12.2021.

U sklopu desetog kola Premijer lige košarkašica Ragusa je gostovala u Dubrovniku i svladala domaći Brod na Savi sa 70:54...

Dubrovčanke su nastavile niz pobjeda, a Brođanke niz poraza. Peta uzastopna pobjeda za aktualne prvakinje Hrvatske, ovaj put kod najskromnije ekipe ove sezone, Broda na Savi koji trenutno drži posljednju poziciju bez ijedne pobjede.

Brođanke su se solidno držale u prvom poluvremenu i nisu dopustile gošćama da se odvoje, ali u nastavku su pale sa snagom, do izražaja je došla i kvaliteta Raguse te su gošće glatko slavile 70:54.

Ragusu su do pobjede predvodile Carmen Miloglav s 22 poena, Nikolina Pavić sa 17 poena i 13 skokova te Tea Ivanišević s 13 poena i čak 26 skokova.

Kod Brođanki Klara Rimarčuk je upisala 20 poena i šest skokova te Antonija Božić sa 16 poena i 11 skokova.