Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Vedran Đurak (Sisak)
Jan Mlakar 76', 81'
Hajduk

Hajduk autogolovima počastio Lokomotivu i uzeo samo bod u Kranjčevićevoj

Mihaela Bradovski • subota, 11.12.2021.

Još jednu odličnu utakmicu odigrali su Lokomotiva i Hajduk, ponovno je bilo puno prilika i pogodaka, a ovaj put pobjednika nije bilo.

Hajduk je u velikom naletu i euforičnom raspoloženju doputovao u Kranjčevićevu tražeći tri boda protiv Lokomotive. Da je do njih i došao, ne bi bilo nezasluženo, imao je puno prilika, međutim puno je i promašivao. Na drugoj strani njegovi stoperi nisu bili najspretniji i s dva autogola počastili su Lokomotivu.

Hajduk je bolje ušao u utakmicu i odmah krenuo stvarati prilike, ali nije stigao do pogotka. Kada već nisu mogli zabiti loptu u mrežu vrlo raspoloženog Santinija, gosti su zabili sami sebi.

Nije to bila čak niti prilika za domaćina, ubačena je lopta na 6-7 metara gdje su bili samo Splićani, Elez je loše zahvatio loptu i pogodio svoju mrežu.

Santini je nakon toga upisao tri velike obrane i držao Lokomotivu u prednosti, ali samo do 33. minute. Sahiti je tada gurnuo loptu iza leđa obrane domaćina, zaspao je Mersinaj pa nije bilo zaleđa i Livaja nakon dolaska pred Santinija rutinski završava akciju.

U drugom dijelu Lokomotiva odmah vraća vodstvo. Na desnoj strani pozornosti gostima izmaknuo je Aliyu, odmah je pronašao u sredini Marića koji puca iz prve i lijepo pogađa u kut.

Sve do zadnjih 15 minuta Lokomotiva je držala vodstvo, prije toga Santini je još jednom neutralizirao Ljubičića nakon što je Livaja pogodio gredu.

U 76. minuti Livaja je sjajno iz prve gurnuo loptu u 16 metara za Ljubičića, on iskosa puca, a pred golom na loptu natrčava Mlakar i šalje je u mrežu.

Pet minuta kasnije gotovo identična akcija. Još jedno krasno ubacivanje Livaje u prostor, ovaj put za Biuka koji ulazi u 16 metara te u sredini pronalazi Mlakara koji ponovno lakoćom iz blizine zabija.

Činilo se da će tu Hajduk osigurati pobjedu, ali njegova obrana nije mislila tako. U 86. minuti nakon ubačaja s desne strane Katić je bio pred svojim golom, pokušao je izbiti loptu, ali poput Eleza u prvom dijelu loše je zahvatio loptu i poslao je u svoju mrežu.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo i svakom na kraju ide bod.