Hezonja prvo ime Uniksa u porazu na gostovanju kod Zenita

Branimir Korać • nedjelja, 26.12.2021.

Košarkaši Uniksa upisali su tek drugi ovosezonski poraz u VTB ligi. U gostima kod Zenita poraženi su 97:81 unatoč još jednom vrlo dobrom nastupu Marija Hezonje...

U sklopu VTB lige sastali su se euroligaši Zenit i Uniks, a Zenit je bio uspješniji s 97:81. Uniks se tako pridružio moskovskom CSKA i Zenitu s po dva poraza u ovom natjecanju, a na vrhu je usamljen ostao neočekivano Saratov koji ima samo jedan poraz.

U St. Peterburgu Zenit je sredinom treće dionice započeo seriju 13:2 do kraja četvrtine i u zadnjih deset minuta ušao je uz vodstvo 75:65.

U zadnjoj dionici Uniks se nije spustio na bliže od osam poena minusa i Zenit je mirno priveo utakmicu kraju.

Kod pobjednika Billy Baron upisao je 27 poena uz šest trica, a Alex Poythress dodao je 21 poen i šest skokova. Kod gostiju Mario Hezonja za 33 minute upisao je 18 poena i devet skokova.