Fiorentina

Brekalo s dva gola bacio Fiorentinu na koljena u Torinu

Branimir Korać • ponedjeljak, 10.01.2022.

U susretu 21. kola Serie A Torino je igrao na svom Olimpicu protiv Fiorentine, a već u prvih pola sata dva puta među strijelce se upisao i Josip Brekalo...

Fiorentina je u 21. kolu Serie A gostovala kod Torina i nije se dobro provela. Domaćin je već nakon pola sata igre stigao do visokog vodstva 3:0, a u središtu pozornosti je hrvatski reprezentativac Josip Brekalo.

Dok je Marko Pjaca na klupi, Brekalo je krenuo od prve minute i na najbolji način zahvalio se Ivanu Juriću na pruženom povjerenju.

U 23. minuti nakon lijepe akcije i asistencije Saše Lukića, Brekalo je dobro reagirao i povratnu loptu s nekih sedam-osam metara poslao u mreži.

Bilo je to za 2:0, a sedam minuta kasnije povisio je prednost na 3:0. Callejon je pogriješio, vraćao je loptu glavom preslabo, Brekalo je to pročitao, prošao vratara i poslao loptu u mrežu.

Prvi gol Torino je postigao u 19. minuti kada je Vojvoda ubacio, a Wilfried Singo glavom zabio na drugoj vratnici.

Torino je tako imao visoku prednost u dosta ranoj fazi susreta, jednostavno je odlično iskoristio svoje prilike, za razliku od Fiorentine.

U drugom poluvremenu nastavilo se odličnom igrom domaćina pa je nakon krasne akcije i Sanabria postigao pogodak za visokih 4:0.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, a u igru je ušao i Pjaca i to upravo umjesto Brekala u 79. minuti.