Afrički kup nacija 2022., skupina A, 2. kolo, 13.01.2022, 17:00 h
Kamerun
Kamerun 4:1 Etiopija

Etiopija rano povela, Kamerun brzo proradio i visoko slavio

Mihaela Bradovski • četvrtak, 13.01.2022.

U susretu drugog kola skupine A Afričkog kupa nacija Kamerun je slavio protiv Etiopije 4:1. Etiopljani su rano poveli, ali Kamerun je ipak na vrijeme stigao do golova...

Druga pobjeda Kameruna u skupini A i drugi poraz Etiopije. Unatoč ranom šoku, domaćin je ipak stigao do željenog rezultata i na kraju nije upisao kiks.

Etiopljani su sjajno krenuli i već u četvrtoj minuti nakon odličnog kontranapada došli su do vodstva golom Dawe Hotesse.

No nisu dugo izdržali, već u osmoj minuti Karl Toko Ekambi nakon ubačaja s desne strane glavom šalje loptu u mrežu.

Izdržali su Etiopljani do kraja prvog dijela, ali u nastavku susreta Kamerun je ipak potvrdio kvalitetu i s nova tri gola stigao je do pobjede.

Dva puta strijelac je bio Vincent Aboubakar, još jedan pogodak zabio je Toko Ekambi za konačnih 4:1 i mjesto u osmini finala.