Europsko prvenstvo 2022., skupina 2, 1. kolo, 20.01.2022, 18:00 h
Njemačka 23:29 Španjolska
Španjolska

Oslabljena Njemačka izdržala dvadesetak minuta protiv jake Španjolske

Branimir Korać • četvrtak, 20.01.2022.

Španjolska je nastavila s kvalitetnim nastupima na ovom Europskom prvenstvu, upisala je novu pobjedu, ovaj put protiv Njemačke koja je puna problema.

Španjolska je podebljala svoj rekordan niz utakmica bez poraza na europskim prvenstvima u regularnom dijelu, trenutno je taj niz na njih čak 16, a nova pobjeda upisana je protiv Njemačke.

Problemi Njemačke svima su jako dobro poznati i u ovom susretu šarena Njemačka nije izdržala, držala je korak sa Španjolcima 20-ak minuta, ali nakon toga sve je otišlo na stranu Španjolske.

Neposredno uoči početka susreta Alfred Gislason saznao je i jednu dobru vijest, dozvolu za nastup ipak je dobio Christoph Steinert koji je jučer imao pozitivan test.

Koristio ga je u drugom poluvremenu, ali vidjelo se da nije pravi i da je sve to ostavilo traga na njemu.

U prvih 20 minuta vodila se ravnopravna bitka, ali od 11:11 Španjolska se počela odvajati. Do odlaska na poluvrijeme Španjolska je povela s 14:12, a s boljom igrom nastavila je u drugom poluvremenu koje je otvorila s 5:0 i tu riješila pitanje pobjednika.

Nakon što je Španjolska otišla na 19:12, bilo je jasno da okrnjena Njemačka neće moći dostići zaostatak i novi cilj bio je što više ublažiti poraz.

Završilo je 29:23 za Španjolsku koja nastavlja put kao favorit prema polufinalu.

Kod Španjolske briljirao je Gonzalo Perez de Vargas sa 16 obrana, šest golova postigao je Jorge Maqueda, a po pet Ferran Sole i Agustin Casado.

Kod Njemačke po četiri gola postigli su Johannes Golla i Patrick Zieker.