Pobjeda Nadala uz maratonski tie-break, Shapovalov iznenadio Zvereva

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 23.01.2022.

Kompletirani su mečevi osmine finala u nedjelju u muškoj konkurenciji Australian Opena, a svoje mjesto iznenađujuće je izborio Denis Shapovalov protiv Alexandera Zvereva...

Španjolac Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Australian Opena pobijedivši francuskog tenisača Adriana Mannarina, dok je s turnira ispao Nijemac Alexander Zverev.

Nadal se jako mučio s Francuzom u prvom setu, koji je trajao je 81 minutu i završio je duboko u "tie-breaku". Španjolac je slavio sa 16:14, a u sljedeća dva seta bilo je puno lakše te je nakon dva sata i 43 minute igre bilo 7:6 (14), 6:2, 6:2 za dvadeseterostrukog osvajača Grand slam turnira.

Nadalu je to 45. četvrtfinale na grand slamovima, a bio je pobjednik Melbournea 2009. i finalist 2012., 2014., 2017. i 2019. godine. Za plasman u polufinale borit će se s Kanađaninom Denisom Shapovalovom koji je u tri seta sa 6:3, 7:6 (5), 6:3 pobijedio trećepostavljenog Nijemca Alexandera Zvereva.

Sjajni Shapovalov je neočekivano lako stigao do pobjede, a bio je to razočaravajući izlazak za Zvereva, kojeg je prošle godine Novak Đoković izbacio u četvrtfinalu.

Srpski tenisač Miomir Kecmanović ipak je svoj iznenađujuće dobar nastup i put na turniru prekinuo u osmini finala. Francuz Gael Monfils slavio je u tri seta, ali bilo je dosta uzbudljivo i Kecmanović je imao svoje šanse u 7:5, 7:6, 6:3 porazu.

U tri seta je posao obavio i sedmi nositelj Matteo Berrettini. Talijan se također mučio u prva dva seta koja je uzeo sa 7:5 i 7:6, a u trećem je napravio jedan break u drugoj polovici i to je bilo dovoljno za pobjedu nad Pablom Carreno-Bustom.

Australian Open, osmina finala:
Denis Shapovalov (Kanada, 14) - Alexander Zverev (Njemačka, 3) 6:3, 7:6, 6:3
Rafael Nadal (Španjolska, 6) - Adrian Mannarino (Francuska) 7-6, 6:2, 6:2
Gael Monfils (Francuska, 17) - Miomir Kecmanović (Srbija) 7:5,7:6, 6:3
Matteo Berrettini (Italija, 7) - Pablo Carreno-Busta (Španjolska, 19) 7:5, 7:6, 6:4