Double-double Krajine nije pomogao, Škifićeva Legia odnijela pobjedu

Branimir Korać • četvrtak, 27.01.2022.

U 18. kolu poljskog prvenstva Legia nije dozvolila iznenađenje i upisala je očekivanu pobjedu protiv posljednjeplasiranih Gliwica...

Gliwice su i dalje čvrsto na dnu poljske lige, a čak 12. uzastopni poraz stigao je u 18. kolu gdje su gostovali kod Legije. Za razliku od Gliwica, Legia igra puno kvalitetnije i trenutno je šesta s omjerom 11-7.

Ovaj susret riješen je tek u posljednjoj dionici, tu su Gliwice vodile 66:62, ali onda je uslijedila serija domaćina 12:0 nakon koje povratka za goste nije bilo.

U pobjedničkom sastavu Robert Johnson upisao je 20 poena, pet skokova i pet asistencija, Lukasz Koszarek dodao je 15 poena i pet asistencija, a Jure Škifić za 21 minutu upisao je devet poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Kod Gliwica Jebarie Hinds ubacio je 21 poen, a Kristijan Krajina za 31 minutu dodao je 16 poena, 14 skokova i šest asistencija.