Fiorentina 0:3 Lazio
Lazio

Lazio zagorčao Fiorentini početak života bez Vlahovića, Bašiću završnica susreta

Matej Kačan • subota, 05.02.2022.

Subotu u Serie A u Firenci su zaključili domaća Fiorentina i Lazio, a domaćinu nije dobro krenula era nakon prodaje Dušana Vlahovića u Juventus...

Era Fiorentine bez Dušana Vlahovića nije krenula uspješno. Prvi susret od prodaje srpskog napadača u Juventus odigran je protiv Lazija, a Rimljani su protutnjali Firencom s 3:0.

Nakon prvog dijela bez golova, golove je otključao Sergej Milinković-Savić pogotkom u 52. minuti lijepo naciljanim niskim udarcem. 18 minuta kasnije vodstvo je udvostručeno, a strijelac je Ciro Immobile nakon odličnog solo prodora.

U 76. minuti za goste ulazi i Toma Bašić, a pet minuta kasnije pao je još jedan pogodak. Zabio ga je Fiorentinin Cristiano Biraghi, ali u svoju mrežu za konačnih 3:0.

Loš dan Fiorentine zaključen je i isključenjem za Torreiru pa je sve krenulo po zlu u ovom susretu koji je Lazio odvojio od Fiorentine na 39 bodova i šestom mjestu, na koliko je i gradski rival Roma. Fiorentina je na 36 i osmom mjestu, a priliku dostići je u nedjelju ima Verona Tudora, Kalinića i Pandura.