Bayer nanio težak poraz Borussiji u Dortmundu, napokon pobjeda Wolfsburga

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.02.2022.

U dva nedjeljna dvoboja u Bundesligi, Bayer Leverkusen i Wolfsburg upisali su visoke pobjede. Apotekari su slavili u Dortmundu i ozbiljno uzdrmali Borussijine šampionske ambicije, a Wolfsburg je nakon dugo vremena stigao do pobjede...

Dortmundska Borussia razočarala je na svom stadionu protiv Bayer Leverkusena. Upisala je visok poraz 2:5, ali i pokazala koliko joj nedostaje Erling Haaland pred protivničkim golom.

Susret je otvoren autogolovima. Prvo je Manuel Akanji poslao loptu u svoju mrežu nakon što je natrčao na nju nakon obrane Kobela i od njega se ona odbila u gol.

Odgovorio je pet minuta kasnije na drugoj strani Jeremie Frimpong. Ubačenu loptu iz prekida glavom je proslijedio u svoj gol.

Do kraja prvog dijela Bayer je stigao do dva pogotka i visokog vodstva 3:1 zahvaljujući Florianu Wirtzu i Robertu Andrichu.

Borussijine nade u povratak zaradile su težak udarac na startu drugog dijela kada Jonathan Tah podiže na 4:1 da bi u završnici Moussa Diaby upotpunio katastrofu Borussije.

Gol koji je tek ublažio poraz postigao je u 89. minuti Steffen Tigges koji je pet minuta ranije ušao u igru.

Nakon 12 utakmica bez pobjede u svim natjecanjima, Wolfsburg je napokon slavio. Ugostio je posljednjeplasirani Greuther Fürth i upisao prvu pobjedu nakon 6. studenog.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 1:1, prvo je Aster Vranckx zabio prvi gol za domaćina da bi izjednačio Branimir Hrgota u zadnjim trenucima prvog poluvremena. U nastavku susreta Vranckx vraća prednost na stranu Wolfsburga, a Maximiliani Arnold i Philipp postavljaju konačnih 4:1.