SEHA liga, skupina A, 1. kolo, 07.02.2022, 17:30 h
Partizan
Partizan 23:25 Eurofarm Pelister

Mateo Maraš odličan u pobjedi Eurofarma kod povratnika u SEHA ligu

Branimir Korać • utorak, 08.02.2022.

S nastupom u SEHA ligi krenuli su i rukometaši Eurofarm Pelistera koji su gostovali u Beogradu kod Partizana i upisali pobjedu 25:23...

Povratnik u SEHA ligu Partizan uz snažnu podršku s tribina koja je nerijetko prelazila granice dobrog ukusa i sportskog navijanja, nije uspio doći do povratničke pobjede. Eurofarm Pelister bio je bolji s 25:23.

Prvo odvajanje Babićeva momčad imala je u prvom dijelu serijom 5:0 za bijeg na 11:6, ali Partizan je polako nagrizao tu prednost i uspio se vratiti u utakmicu.

Sredinom drugog poluvremena Veljko Popović izjednačio je na 19:19, ali s tri vezana gola na ulasku u zadnjih deset minuta Eurofarma je otišao na 23:20 i olakšao si završnicu utakmice.

Neizvjesnosti više nije bilo i Makedonci su slavili s 25:23 te tako vrlo dobro otvorili novu sezonu.

Predvodio ih je hrvatski reprezentativac Mateo Maraš sa sedam golova iz osam pokušaja, pet golova dodao je Elmir Građan, a Josip Božić-Pavletić dodao je tri gola iz sedam pokušaja.

Kod Partizana po pet golova postigli su Nikola Zečević i Aleksa Maksić.