SEHA liga, skupina A, 1. kolo, 11.02.2022, 20:00 h
RK Zagreb 36:26 Prešov
Prešov

PPD Zagreb odlično krenuo, Tatran Prešov nije imao nikakve šanse

Mihaela Bradovski • petak, 11.02.2022.

PPD Zagreb krenuo je u SEHA sezonu vrlo uvjerljivom pobjedom protiv Tatrana iz Prešova. Slovaci nisu bili ravnopravan protivnik, Zagreb je lako došao do vrlo visoke pobjede 36:26.

Oslabljen i skraćene rotacije Tatran Prešov nije imao šanse protiv PPD Zagreba. Hrvatski prvak potpuno je kontrolirao utakmicu i upisao pobjedu s dvoznamenkastom razlikom.

Od početka je Zagreb preuzeo kontrolu nad rezultatom i nije mu trebalo puno vremena da se odvoji i stvori opipljiviju razliku. Već na polovici prvog poluvremena bio je na 9:5, a u završnici prvog poluvremena povećao je prednost na 17:11 golom Faljića na isteku vremena.

U drugom dijelu Zagreb je nastavio s dominacijom, odmah pobjegao na 19:11 da bi dopustio Tatranu u nekoliko navrata da se spusti na minus šest što se baš i nije svidjelo Ivici Obrvanu.

U drugoj polovici drugog dijela raspucao se Davor Ćavar i predvodio Zagreb u novom bijegu na dvoznamenkastu prednost točno deset minuta prije kraja susreta (30:20).

Do kraja dvoboja bilo je tek odrađivanje posla, a PPD Zagreb na kraju je slavio s 36:26.

Predvodili su ga Ćavar s osam golova iz osam pokušaja te Dino Slavić s deset obrana. Kod Tatrana Oliver Rabek postigao je deset golova, ali i ispucao 21 loptu.