Coppa Italia, četvrtfinale, 10.02.2022, 18:00 h
Atalanta 2:3 Fiorentina
Fiorentina

Milenković krasnim golom u zadnjoj sekundi odveo Fiorentinu u polufinale Kupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.02.2022.

Atalanta se oprostila od Kupa u četvrtfinalu domaćim porazom 3:2 protiv Fiorentine. Poraz je upisan u samoj završnici iako je Atalanta bila s igraćem više...

Nije to bilo niti blizu onako kvalitetno izdanje kakvo je Atalanta trebala za prolaz u sljedeću rundu Kupa. Fiorentina je u Bergamu slavila s 3:2 iz izborila dvoboj protiv Juventusa ili Sassuola.

Od početka susreta nije izgledalo obećavajuće za domaćina koji nikako nije mogao uhvatiti pravi ritam i jako se mučio u stvaranju prilika.

U devetoj minuti Fiorentina je stigla do vodstva. Nakon dugačke VAR provjere dosuđen je kazneni udarac nakon prekršaja nad Gonzalezom, a Krzysztof Piatek pogodio je za vodstvo.

Atalanta je do poravnanja stigla u 30. minuti kada je Davide Zappacosta briljantno pogodio u suprotni gornji kut.

U samoj završnici prvog dijela domaćin je imao veliku priliku za preokret, ali Boga je pogodio vratnicu.

Što Boga nije uspio tada, uspio je u 56. minuti kada je lijepim udarcem zabio za 2:1 i u tim trenucima izgledalo je kao da će se Atalanta ipak izvući.

Ipak Fiorentina još jednom uzvraća i koristi lošu reakciju domaće obrane, dosuđen je novi kazneni udarac koji ovaj put Pitake ne koristi, ali dolazi na odbijanac i zabija za 2:2.

U završnici Fiorentina ostaje s igračem manje, no unatoč tome Nikola Milenković u 93. minuti krasnim udarcem sa 17 metara zabija za 3:2.