Coppa Italia, četvrtfinale, 09.02.2022, 21:00 h

Raspoloženi Milan pregazio Lazio i izborio polufinale protiv Intera

Branimir Korać • srijeda, 09.02.2022.

Milan je sjajnim nastupom u četvrtfinalu Coppa Italije izborio prolaz u polufinale gdje ga čeka novi dvoboj protiv najvećeg rivala Intera...

Milan i Inter čine prvi polufinalni par Coppa Italije. Nakon što je Inter dan ranije izbacio Romu, Milan je danas izbacio Rominog ljutog neprijatelja Lazio.

Bio je to odličan nastup Milana koji je bio efikasan i znao je iskoristiti svoje prilike. Posebno dobro domaćin je izgledao u prvom dijelu u kojem Lazio nije napravio baš ništa.

Pitanje prolaza praktički je riješeno u zadnjih 20 minuta prvog dijela. Milan je tu postigao tri pogotka i pobjegao na visoku prednost.

Golijadu je otvorio Rafael Leao, a nakon toga Olivier Giroud s dva gola odveo je Milan na visokih 3:0.

U drugom dijelu nastavila se bolja igra Milana kod kojeg je u 61. minuti ušao u igru i Ante Rebić. Rebić nije došao do pogotka, li je zato u završnici zabio Franck Kessie.

Kod gostiju Toma Bašić igrao je do 51. minute kada ga je zamijenio Luis Alberto.