Torino
Torino 1:2 Venezia

Brekalo otvorio pogotkom, Torino svejedno odigrao blijedo i izgubio od Venezije

Matej Kačan • subota, 12.02.2022.

Pogodak Josipa Brekala, preokret Venezije, sumnjive odluke i kaos na kraju obilježili su susret Torina i Venezije koji je pripao gostima...

Subota u Serie A zaključena je susretom u Torinu gdje je istoimeni domaćin pod vodstvom Ivana Jurića iznenađujuće poražen od Venezije u 25. kolu.

Bila je to jako slaba večer za domaćina koji je igrao usporeno, previše komplicirao i za to je kažnjen, premda je dobro krenuo. Već u petoj minuti sjajna akcija domaćina, Wilfried Singo pronalazi Josipa Brekala, a hrvatski reprezentativac precizno gađa s ruba 16 metara u gornji kut.

No, nije potrajalo vodstvo do poluvremena jer Domen Crnigoj je u 38. minuti ubacio, a glavom je mrežu zatresao Ridgeciano Haps. Na poluvrijeme se zato otišlo s 1:1.

Zato se činilo da će domaćin jurnuti i napasti u drugom dijelu, ali nakon tek nekoliko desetaka sekundi došao je šok. Crnigoj ovaj put je taj koji gađa glavom, a ubacio je Mattia Aramu.

Do kraja se domaćin branio, Torino je tražio gol, ali kako je vrijeme prolazilo i nervoza rasla, sve je manje tu bilo smislenih akcija, a sve više preskakanja igre i akcija iz očaja.

No, i tako je Torino uspio do boda, barem privremen. Prekid nakon prekršaja na lijevoj strani, ubačaj i pogodak glavom iskusnog Andree Belottija koji se tako nakon dugog izbivanja vratio na pravi način. No, javio se VAR, pokazano je minimalno zaleđe i pogotka nema.

Na kraju još malo kaosa u režiji suca, u nadoknadi je u jednom duelu dao žuti karton igraču Torina, a onda je nakon VAR provjere promijenio odluku i dao crveni Okerekeu iz Venezije.

Torino je ovim porazom ostao na 32 boda i desetom mjestu, dok je Venezia pobjegla iz zone ispadanja i sad ima 21 bod, jedan više od 18. Cagliarija.

Brekalo je odigrao čitav susret, dok je Marko Pjaca odigrao 70 minuta. U prvom dijelu bio je jako živ i aktivan, ali je u drugom dijelu ipak energetski pao.