HT Prva liga, 24. kolo, 19.02.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel, Kristijan Novosel, Ivan Janić
Marko Livaja 32' (11m), 74' (11m), 80'
Hajduk

Hajduk na krilima Livaje u teškim uvjetima glatko slavio protiv Hrvatskog dragovoljca

Branimir Korać • subota, 19.02.2022.

Iznenađenja nije bilo, Hajduk je uspješno odradio gostovanje kod posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca. Splićani su upisali 3:0 pobjedu, a Marko Livaja ubilježio je hat-trick...

Lovre Čirjak
68'
16
Filip Braut
68'
14
Marino Kukoč
81'
9
Karlo Perić
81'

Valdas Dambrauskas

Kiša u Zagrebu pokvarila je subotu, ali i nogometni doživljaj u Kranjčevićevoj. Vrlo težak teren otežao je posao i jednima i drugima i značajno utjecao na kvalitetu igre.

Bilo je jako teško uopće doći do prilika, pokušavao je uglavnom Hajduk, Hrvatski dragovoljac manje, ali imao je povremeno izlete pred gostujući gol koji nisu bili uspješni.

U prvih pola sata nismo vidjeli praktički ništa. I onda iz ničega Hajduk dobiva kazneni udarac. Čolina je ubacivao s lijeve strane, Smolčić potpuno nepotrebno raširio ruke, lopta ga pogađa i opravdano je dosuđen penal. Izveo ga je Marko Livaja i rutinski zabio za 1:0.

Do kraja prvog dijela nastavilo se u ritmu kompletnog poluvremena, Hajduk je imao puno više loptu u nogama, ali Dragovoljac se dobro branio što je sigurno lakše nego napadati na ovakvom terenu.

U drugom poluvremenu i domaćini su shvatili da moraju pokušati napraviti nešto prema naprijed, ali svi ti izleti pred gostujući gol nisu donijeli neku posebnu opasnost za Hajduk.

Splićani su si u drugom dijelu bili opasniji, pokušavali doći do pogotka, a kada nije išlo iz igre, još jednom su bili precizni s 11 metara.

U 72. minuti Melnjak se dobro ubacio u 16 metara, Braut je u debiju u dresu Hrvatskog dragovoljca zakačio gostujućeg lijevog bočnog i dosuđen je kazneni udarac. Livaja je još jednom miran i precizan.

Ako je domaćin i imao neku nadu, s ovim golom ona je nestala. Hajduk je vrlo brzo stigao i do trećeg gola, još jednom je precizan bio Livaja i to na odlično dodavanje Biuka, došao je pred Šubarića i mirno pogodio.

Do kraja susreta ništa se nije promijenilo, Hajduk je mirno priveo utakmicu kraju i upisao još jednu zasluženu i uvjerljivu pobjedu.