HT Prva liga, 26. kolo, 06.03.2022, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica)
4:0(1:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Gorica u Toplakovom debiju visoko slavila uz promašeni penal i s igračem više

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2022.

Gorica je prekinula niz od sedam uzastopnih poraza slaveći na svom travnjaku protiv Hrvatskog dragovoljca 4:0. Prvu utakmicu na klupi Gorice tako je dobro odradio Samir Toplak...

Mario Marić
45'+2'
5
Marko Bašić
46'
9
Karlo Perić
65'
21
Zoran Alexander Cvetković
83'

Dragan Tadić

Nakon što je uručen otkaz Krunoslavu Renduliću, na klupu Gorice stigao je Samir Toplak i odmah je upisao dobar start.

Gost je bio poželjan, stigao je posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac s kojim Goričani nisu imali nikakvih problema i visoko su slavili.

Već u devetoj minuti kazneni udarac za Goricu. Marino Kukoč u 16 metara srušio je Mitrovića i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Kalik, ali odlično je reagirao Šubarić i obranio taj pokušaj.

Nakon toga zaprijetio je Hrvatski dragovoljac dva puta preko Majstorovića i Bristrića, no oba puta spreman je bio Kotarski.

U 21. minuti novi kazneni udarac i ponovno ga je skrivio Kukoč. Ovaj put neoprezno je igrao u 16 metara rukom, loptu je uzeo Iyayi Atiemwen i lakoćom zabio za vodstvo.

Goričani su imali ubrzo još jednu dobru priliku, ali udarac izvana Mitrovića zaustavila je vratnica.

U samoj završnici prvog dijela novi problemi za goste. Šubarić je istrčao na više od 20 metara, Atiemwen je prevario i njega i dvojicu braniča, Šubarić radi prekršaj i zarađuje isključenje.

Na gol je stao Mario Marić i u prvoligaškom debiju u prvih 15 minuta drugog dijela primio je tri gola.

Prvo je u 47. minuti Musa Muhammed dobro pogodio nakon što je natrčao na odbijenu loptu, zatim je Babec pucao izvana, Marić loše intervenirao i Cruz iz odbijanca pogodio za 3:0 da bi u 59. minuti Kalik lijepim udarcem izvana postavio konačnih 4:0.

Do kraja susreta moglo je biti još pogodaka, Delfi i Jovičić propustili su dobre prilike na jednoj strani, na drugoj je zaustavljen Majstorović i domaćin odnosi zasluženu pobjedu.