Nino Serdarušić nadigrao domaćeg igrača za prolazak u drugo kolo u Rosetu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 07.03.2022.

Nino Serdarušić izborio je prolaz u drugo kolo Challengera u Rosetu. Na startu je svladao Talijana Federica Gaija...

Iako mu je ždrijeb podario igrača iz Top 200, Nino Serdarušić (219.) u dva seta je izborio prolaz u drugo kolo. Na startu je svladao Federica Gaija (185.) nakon nešto manje od sat i 45 minuta igre.

Serdarušić je odlično krenuo i jako dobro odradio prvi set. Imao je već u drugom gemu priliku za break, nije je iskoristio, ali nakon 2:2 nanizao je četiri gema i uzeo prvi set.

U drugom setu Talijan je uzvratio i u trećem gemu je došao do breaka koji je održavao u nastavku seta. Sve do servisa za set kada kod 5:4 ne uspijeva završiti posao, Serdarušić dolazi od 0:40 i vraća se u set.

Odluka je pala u 13. igri, tu je Serdarušić brzo stekao prednost i nije dopuštao Talijanu povratak. Na kraju je slavio sa 6:2, 7:6.

U drugom kolu igrat će protiv osmog nositelja Gian Marca Moronija ili kvalifikanta Carlosa Gimena Valera.