HT Prva liga, 27. kolo, 11.03.2022, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Ivan Bebek, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj
Lukas Kačavenda 65', 76'
Nikola Soldo 67'
Indrit Tuci 86'
Lokomotiva

Težak start za Računicu, Lokomotiva pregazila Šibenčane, Kačavendina energija za prevagu

Mihaela Bradovski • petak, 11.03.2022.

Lokomotiva je pobjedom otvorila 27. kolo HT Prve lige. Nije izgledala dobro u prvih 45 minuta, ali zato je u nastavku održala lekciju Šibenčanima...

Ivan Delić
46'
94
Christopher Attys
77'
17
Marcos David Mina Lucumi
77'

Silvijo Čabraja

Utakmica s dva potpuno različita poluvremena. Šibenik je u prvom držao ravnotežu, imao vodstvo, ali u drugom dijelu, posebno nakon isključenja Stefana Perića, Lokomotiva je radila što je htjela.

U prvom dijelu osim pogotka Šibenčana viđeno je malo toga. Dosta pogrešaka na obje strane, no taj pogodak domaćina stvarao je razliku.

On je stigao u 14. minuti kada je obrana Lokomotive zaspala. Antonio Marin napravio je veliki dio posla, izborio se za poziciju za centaršut, imao je puno vremena, pronašao Grezdu koji prima loptu prsima, tako si diže loptu i glavom zabija za 1:0.

Na odmor se otišlo s tih 1:0, a u drugom dijelu situacija se potpuno promijenila.

Lokomotiva je ušla puno agresivnije u drugo poluvrijeme, nositelj te pozitivne energije bio je Lukas Kačavenda koji je u 65. minuti i poravnao na 1:1. Cipetić je ubacio iz auta, Kulenović prebacio glavom loptu u sredinu, tamo je isto napravio i Soldo, lopta dolazi do Kačavende koji se okreće i snažno pogađa sa 6-7 metara.

Niti dvije minute kasnije već dolazi do preokreta. Ubačena lopta iz kornera, Mersinaj je bio najviši u skoku, njegov pokušaj brani Rogić, ali lopta je odbijena do Solde koji iz blizine zabija.

Tu su se Šibenčani raspali i nisu odigrali ništa do kraja susreta.

U 71. minuti Stefan Perić zarađuje neoprezno drugi žuti karton, a pet minuta kasnije već je 3:1. Cipetić je opalio izvana, loptu je odbio Rogić, ali do Kačavende koji iz blizine pogađa za 3:1.

Stvorila je Lokomotiva još nekoliko prijetnji, a jednom je zabila. U 86. minuti Vasilj je ubacio s lijeve strane, udarac Stojkovića obranio je Rogić, ali Tucijev pokušaj nije zaustavio.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, završilo je 4:1 za vrlo težak debi Deana Računice na klupi Šibenika.