Dallas tricom Dinwiddieja bolji od Brooklyna, Boston svladao Golden State uz ozljedu Curryja

HINA, Matej Kačan • četvrtak, 17.03.2022.

Vrlo bogata i zanimljiva NBA noć je iza nas. LA Lakersi nastavili su niz poraza, a uzbudljivo je bilo na dvoboju Brooklyn Netsa i Dallas Mavericksa...

Odličnu su utakmicu u srijedu u NBA ligi odigrali košarkaši Brooklyna i Dallasa, a gosti iz Teksasa slavili su 113:111 tricom Spencera Dinwiddieja u posljednjoj sekundi utakmice. Dallas je sjajno odradio kompletnu zadnju četvrtinu koju je dobio 34:20 te je time prekinuo niz Brooklyna od četiri pobjede.

Novu sjajnu utakmicu za Dallas je odradio Luka Dončić koji je ubacio 37 poena uz šut iz igre 14/26. Uz sve to imao je i po devet skokova i devet asistencija te je bio nerješiva enigma za domaću obranu. Spencer Dinwiddie, igrač koji je zabio za konačno slavlje, završio je dvoboj s 22 poena, dok je Jalen Brunson dodao 18 uz pet skokova i tri dodavanja. Inače, Dinwiddie je tijekom NBA karijere od 2016. do 2021. godine boravio baš u Brooklynu.

Kod domaćina je prvi strijelac bio Kevin Durant s 23 poena čemu je dodao 10 asistencija i šest skokova, a vrlo dobar je bio i slovenski košarkaš na domaćoj strani. Goran Dragić je ubacio 21 poen uz šut iz igre 9/16.

Niz poraza Washingtona popeo se na pet, a ovaj put je Denver slavio kod te momčadi sa 127:109. Dakako da je i ovom prilikom prvo ime Denvera bio Nikola Jokić koji je utakmicu okončao s 29 poena, 13 skokova i osam asistencija. Jokić je promašio samo četiri lopte tijekom utakmice (10/14). Pogodio je obje trice, kao i svih sedam slobodnih bacanja. Isto tako, Jokić je time probio granicu od 10.000 poena tijekom NBA karijere.

Atlanta je nakon tri pobjede u nizu zapela na gostovanju kod Charlotte. Domaći Hornetsi su pobijedili 116:106, a do tih deset poena razlike su došli tijekom posljednje četvrtine (31:21). Cijela petorka Charlotte bila je dvoznamenkasta po poenima, a izdvojimo LaMela Balla (22 poena i 11 asistencija) te Milesa Bridgesa (18 poena, šest skokova i šest dodavanja).

Na drugoj strani za 38 minuta na parketu Trae Young je ubacio tek devet poena (šut 3/12, trica 0/6), ali je ostvario 15 asistencija.

Minnesota je upisala treću pobjedu u nizu, a LA Lakersi treći poraz za redom, nakon slavlja Wolvesa 124:104. Karl-Anthony Towns je ubacio 30 poena i imao osam skokova za domaći sastav, dok na drugoj strani LeBron James nije bio pretjerano raspoložen. Ubacio je 19 poena uz šut 8/21 te samo 1/8 za tri poena.

Nakon četiri pobjede u nizu uslijedio je poraz Golden Statea. Košarkaši Bostona svladali su trenutačno treću momčad Zapadne konferencije u gostima s uvjerljivih 110-88.

Od samog početka gosti iz Bostona su stvarali prednost te su nakon prve četvrtine imali 23:17, a na poluvremenu 48:32. Već tijekom druge četvrtine Golden State je izgubio svog najboljeg strijelca Stephena Curryja koji je otišao u svlačionicu nakon sudara sa suparničkim igračem Marcusom Smartom i zbog ozljede lijevog stopala.

Curry je sam odšepao u svlačionicu, a u momčadi su odlučili da ne žele s njim riskirati u nastavku utakmice te je Curry propustio ostatak večeri. Kod Bostona su Jayson Tatum i Jaylen Brown ubacili po 26 poena, s tim da je Tatum tome dodao 12 skokova i četiri asistencije, dok je Brown još imao četiri skoka i osam dodavanja.

Spomenuti Marcus Smart je ubacio 20 poena uz osam asistencija. Najbolji igrač Golden Statea bio je Jordan Poole s 29 poena.