HT Prva liga, 28. kolo, 19.03.2022, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Jerko Crnčić
4:0(2:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Razigrani Hajduk ispucao frustracije na Lokomotivi i skočio na treće mjesto

Matej Kačan • subota, 19.03.2022.

Na najbolji mogući način nogometaši Hajduka odgovorili su na niz od tri susreta bez pobjede. Bili su na Poljudu deklasirali Lokomotivu za pozitivno raspoloženje na pauzi...

Još su žive šampionske ambicije Hajduka. Bili su u dva kola iskoristili posrtaje Rijeke i nadoknadili četiri boda te su skočili na treće mjesto s 52 boda. Hajduk je u ponajboljoj partiji sezone razbio Lokomotivu s 4:0 na Poljudu.

Odmah je krenulo vrlo živo, u drugoj minuti svoj najbolji pokušaj susreta imala je Lokomotiva preko dalekometnog udarca Miličevića pa jednog Kačavende izbliza, ali prvi je obranio Lovre Kalinić, a drugi ide kraj vrata.

S druge strane Sahiti je dobro driblao i probao, ali Nevistić upisuje jednu od mnogih obrana večeri. Nakon toga velikih šansi nema sve do 17. minute kad Marko Livaja loptom izbacuje Nikolu Kalinića, ovaj ide sam na vratara, ali je ipak imao Soldu na leđima te je raspalio preko vrata.

Nastavio je Hajduk pritiskati pa u 19. odličan udarac Mikanovića nakon odbijanja u obrani ide u blok, a u 22. Kalinić zabija sjajnim lobom nakon što ga je samog na Nevistića izbacio Lukas Grgić.

Na prvu je svirano zaleđe, ali ipak je VAR provjerom utvrđeno da je Kalinić za dlaku bio u dobroj poziciji pa je Hajduk poveo. Već u praktički sljedećem napadu Livaja sjajnom loptom gura Grgića u zicer, ovome uklizuje Mersinaj, ali se lopta odbija natrag Grgiću koji je posprema.

No, VAR se opet pali, a ovaj put pokazano je da je lopta pogodila Grgića u ruku pa ništa od pogotka. Opet je igra malo zamrla do posljednjih minuta prvog dijela, Hajduk nije klonuo u pritisku i stigao je do gola.

Igra se 43. minuta kad je Filip Krovinović sjajno s 20 metara iskosa lijevom pogodio suprotnu malu mrežicu za 2:0 i jedan od ljepših pogodaka sezone, a Hajduk nakon ponajboljeg poluvremena polusezone ima "samo" dva gola prednosti.

No, ubrzo se to mijenja, i usprkos promjenama kod Lokomotive. Probali su gosti agresivnije izaći na travnjak, ali je u 48. opet Grgić nadmudrio Mersinaja i našao se na ziceru, no Nevistić brani.

Ipak su Bili do 3:0 došli u 54. Ubačaj je bio iz slobodnjaka s lijeve strane, ubacio je Livaja skroz na drugi kraj kaznenog prostora gdje Ferro glavom spušta na peterac, Kalinić promašuje škarice, ali se ipak tamo našao Melnjak koji izbliza zakucava.

Lokomotiva se nakon toga raspala i proživljava najteže trenutke susreta, Nevistić je čupao odličan šut Krovinovića pa udarac Livaje glavom, a onda još jednom Livaja iskosa nakon sjajne akcije puca u blok, ali u 62. nema pomoći.

Pogriješila je obrana, Kalinić krade loptu i daje Livaji koji u prostor gura Sahitija, ovaj prvo lažnjakom baca Nevistića na pod pa lijepim lobom postavlja i 4:0.

Do kraja se igralo u revijalnom tonu, krenule su i izmjene, a do kraja probao je Livaja odlično u 76. kad je prsima primio i pokušao u bliži kut iz voleja, ali je pogodio vanjski dio mreže.

U nadoknadi se nije proslavio mladi Marin Ljubičić. Prvo je Livajin ubačaj išao na stativu gdje se Ljubičić zaletio, ali u pokušaju da lice obrani od stative rukom gurnuo loptu u gol, a onda je opet od strane Livaje izbačen iskosa u šansu, ali puca preko gola.

Završilo je tako s 4:0 i Hajduk s odličnom predstavom ide na reprezentativnu pauzu na trećem mjestu, s 52 boda, koliko ima i Rijeka koju je danas preskočio.