Zadar i Gorica preokretom u završnici do gostujućih pobjeda

Branimir Korać • utorak, 29.03.2022.

U trećem kolu Lige za prvaka uspješni na gostovanju bili su Zadar u Splitu te Gorica kod Cedevite Junior. I jedni i drugi stigli su do preokreta u završnici susreta...

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su na Gripama Split i Zadar, a Zadrani su odnijeli vrlo važnu pobjedu. Nakon velike borbe slavili su sa 78:77.

Split je imao bolji ulazak u utakmicu i bolje je izgledao u prvom poluvremenu, ali u nastavku se situacija okrenula i Zadar se vratio u utakmicu.

Domaćin je u prvom dijelu bio blizu dvoznamenkaste razlike, održavao konstantno prednost, ali Zadar je odmah anulirao zaostatak na ulasku u drugi dio i preuzeo vodstvo.

Početak zadnje četvrtine bio je vrlo loš iz zadarske perspektive i Split je pobjegao na 71:62, ali borbeni gosti nisu posustali, napravili su seriju 16:3 i otišli do pobjede.

Dominik Mavra upisao je 19 poena i osam asistencija, a po 15 poena dodali su Justin Carter (11 skokova, pet asistencija) i Dario Drežnjak. Kod Splita Maj Kovačevič upisao je 16 poena, a Roko Leni Ukić 15.

U drugom susretu Cedevita Junior prosula je veliku prednost protiv Gorice i upisala poraz 77:75. Opuštanje domaćina u zadnjoj dionici na kraju je skupo plaćena.

Imala je Cedevita Junior u drugom poluvremenu i 18 poena prednosti, uoči zadnje dionice plus 11, ali Goričani su utakmicu zaključili serijom 16:5 i preokretom slavili iako su u rosteru imali samo osmoricu.

Dino Cinac predvodio je pobjednika s 19 poena i 11 skokova, a Karlo Uljarević dodao je 16 poena i pet asistencija. Kod domaćina Rok Radović ubacio je 21 poen uz devet skokova, a Josip Batinić 13 poena i pet skokova.