Ostali sportovi

Sjajan rezultat: Andrej Gaćina preko Kineza do polufinala u Dohi

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.03.2022.

Andrej Gaćina napravio je sjajan rezultat u Dohi gdje je došao do polufinala svladavši Kineza Xue Feija u četiri seta...

Bivši juniorski prvak svijeta Kinez Xue Fei nije zaustavio pohod Andreja Gaćine koji u Dohi igra sjajno i niže pobjede.

Hrvatski stolnotenisač upisao je novu pobjedu i plasirao se među četiri najbolja na ovom vrlo jakom turniru.

Gaćina je vrlo tijesno izgubio prvi set s 13:11 uz propuštenu set loptu, ali u naredna tri seta ipak je bio bolji i došao je do pobjede.

S 11:8 i 11:4 stigao je do prednosti da bi u dramatičnom četvrtom setu bio uspješniji sa 16:14 što mu je donijelo plasman u polufinale.

Svaka pobjeda protiv kineskih igrača ima ogroman značaj, a u polufinalu ga čeka bolji iz meča između Huga Calderana i Kristiana Karlssona.