Britanski kvalifikant iznenadio Goju u drugom kolu u Francuskoj

Mihaela Bradovski • četvrtak, 31.03.2022.

Borna Gojo neočekivano je poražen u drugom kolu Challengera u Saint Brieucu. Bolji je bio britanski kvalifikant Alastair Gray...

Hrvatski tenisač Borna Gojo poražen je u drugom kolu Challengera u Saint Brieucu. Bolji je bio Britanac Alastair Gray koji je slavio u dva seta.

Gojo je očekivao pobjedu u ovom meču, ali nije imao svoj dan i neočekivano je upisao poraz od 351. igrača svijeta.

Već prvi set pokazao je kako to neće biti njegov najbolji meč, Gray je olako dobio prvi set sa 6:1 i tako stekao i rezultatsku i psihološku prednost.

U drugom setu bio je ravnopravniji, imao je kod 3:3 i dvije vezane break lopte, ali nije ih iskoristio. Odluka je pala u 13. gemu gdje je propustio set loptu kod 6:5 pa izgubio tie-breaku s 8:6.