Ostali sportovi

Mladostašice s novim trenerom do pobjede protiv Marine Kaštela

Sportnet, Mihaela Bradovski • subota, 02.04.2022.

Odbojkašice Mladosti u derbiju posljednjeg, 22. kola regularnog dijela Superlige, kod kuće u Domu odbojke za samo 66 minuta igre s 3:0 (15, 14, 16) pobijedile su Marinu Kaštela, aktualne pobjednice Kupa Hrvatske Snježane Ušić. Na klupi Mladostašica bio je novi trener, dojučerašnji klupski trener juniorki Branislav Franjić koji je tako zamijenio Leonarda Barića.

U sastavu su bile i donedavno ozlijeđene i bolesne tehničarka Klara Perić i korektorica Mika Grbavica, a uz njih u postavi su zaigrale Josipa Marković i Natalia Tomić na poziciji primačica-pucačica, te kao srednje blokerice Martina Šamadan i Astrid Popić, uz libera Izabelu Štimac. Ostatak ekipe nije ulazio u igru, a najučinkovitija je po poenima bila Grbavica sa 11 i Tomić s 9 poena.

Mladostašice su dominirale cijelim tijekom susreta, što se vidi i iz statističkih podataka: 25 poena u napadu (Kaštelanke 14), 9 blokova (3) te 4 as servisa, dok gošće nisu imale niti jedan osvojen poen na svoj servis. S druge strane, neočekivano veliki broj pogrešaka su imale odbojkašice Marina Kaštela, čak 37 direktnih poena su poklonile domaćima, a one njima neforsiranim pogreškama 28. Mladost je tako ostala prva na tablici, neporažena sa skorom 22-0 i 64 boda, dok je Marina Kaštela druga sa skorom 20-2 i 60 bodova.

Dubrovnik nije uspio u naumu bijega s posljednje pozicije Superlige, izgubile su kod kuće od Karlovca 2:3 (17:25, 17:25, 25:20, 25:17, 13:15) za 120 minuta, nakon što su stigle vodstvo gošći od 2-0 u setovima i izjednačile na 2-2. Na ovaj su način ostale i dalje posljednje u Superligi s omjerom pobjeda i poraza 3-19 i 11 bodova, dok je Karlovac, kao novak u ligi, zauzeo 7, mjesto sa skorom 10-12 i 27 bodova.

Četvrta Enna Vukovar (14-8, 39) izgubila je kod kuće od Kaštela s 1:3 (20:25, 25:15, 27:29, 20:25) u susretu koji je trajao 104 minute. Kaštelanke su zauzele 6. poziciju sa skorom 11-11 i 36 bodova. Rijeka CO se pridružila gostujućim pobjedama trijumfom u Osijeku, bilo je 3:1 (25:22, 25:13, 17:25, 25:23) za njih za 84 minute. Riječanke su tako ostale petoplasirane (13-9, 36) a Osječanke osme sa skorom 8-14, i 22 boda.

Dinamo je kod kuće u susretu koji je trajao 1176 minuta poveo s 2-0 protiv Splita (25, 22), gošće su dobile treći set (25) u kojem su domaće vodile 13:7, da bi na kraju 'lavice' dobile četvrti (24) za konačnih 3-1 u setovima, iako su gošće vodile 16:9. Dinamo je tako ostao treći sa skorom 15-7 i 44 boda, dok je Split predzadnji sa 16 bodova i skorom 3-19.

U subotu se igra posljednji susret između desetoplasiranih Brda i devetoplasiranog Velog Vrha.