Europska liga, nokaut faza, četvrtfinale - prve utakmice, 07.04.2022, 18:45 h
RB Leipzig 1:1 Atalanta
Atalanta

Sjajan dvoboj u Leipzigu, Pašalićeva Atalanta vraća se u Bergamo neporažena

Branimir Korać • četvrtak, 07.04.2022.

Dramatičan dvoboj prepun prilika odigrali se prema očekivanju Leipzig i Atalanta. Završilo je 1:1, a do pobjede sui mogli i jedni i drugi...

Protivnici koji vole napadački nogomet i kreiraju puno prilika nisu razočarali. Leipzig i Atalanta remizirali su 1:1 u dvoboju u kojem se čak četiri puta tresao okvir gola, promašen je kazneni udarac, postignut i autogol te se igralo vrlo dinamično svih 90 minuta.

Atalanta je puno bolje otvorila utakmicu i rano je povela. Već u 17. minuti Zappacosta je asistirao Murielu koji je pogodio za 0:1.

Leipzig je dobio priliku za brzi uzvrat i u 24. minuti Andre Silva bio je u odličnoj situaciji, ali vratnica je zaustavila njegov pokušaj.

Vratnicu je u završnici prvog dijela na drugoj strani pogodio i Mario Pašalić, iskosa je ušao u 16 metara, gađao u bliži kut i pogodio vratnicu.

U prvih 15 minuta drugog dijela dosuđen je kazneni udarac za domaćina. Odgovornost je preuzeo Silva, alki Juan Musso čita pokušaj nesretnog Portugalca.

Međutim nije se dugo čekalo na pogodak, ubrzo je Zappacosta poslao loptu u svoju mrežu za 1:1.

Do kraja susreta nije bilo nikakvih promjena osim što su Szoboszlai i Koopmeiners tresli okvir gola.

U domaćem sastavu Gvardiol i Olmo odradili su po 73 minute, a Pašalić na drugoj strani 62.