Branimir Korać • nedjelja, 10.04.2022.

Košarkaši Cibone u 26. kolu ABA lige kreirali su iznenađenje pobjedom u gostima kod Cedevite Olimpije. Iznenađenje je tim veće jer su do pobjede došli vrativši se iz velikog minusa...

Hodala je Cibona po rubu poraza, u drugoj dionici zaostajala je 19 poena, ali nije se predavala i uspjela je napraviti veliki preokret i u Ljubljani upisati pobjedu protiv Cedevite Olimpije.

Dugo se činilo da će Cedevita Olimpija rutinski završiti posao. Još dvije minute prije kraja treće četvrtine prednost Cedevite Olimpije iznosila je 69:54, no niti to nije bilo dovoljno domaćinu.

Cibosi su dosta loše krenuli u utakmicu. Cedevita Olimpija bila je agresivnija, vidjelo se da ima kvalitetniji roster i brzo je preuzela kontrolu nad utakmicom i počela povećavati razliku.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinu koji je i osam minuta treće dionice izgledao bolje i mirno održavao visoku razliku.

Međutim onda je Cedevita Olimpija jednostavno stala. Drežnjak i Branković spustili su Cibonu na jednoznamenkasti zaostatak uoči zadnjih deset minuta što je dalo krila gostima.

Brzo je Cibona u potpunosti uhvatila priključak, došla na samo poen zaostatka, a nakon što joj je Branković donio prednost tri i pol minute prije kraja, više je nije ispuštala.

Brankovićeva trica i floater Vildoze doveli su Cibonu na 45 sekundi prije kraja u vodstvo 82:77, Blažić je tricom smanjio na 82:80, a kada je Prkačin tri sekunde prije kraja ubacio oba bacanja, sve je bilo jasno.

Branković je s 20 poena i pet skokova predvodio Cibonu, a Drežnjak je dodao 17 poena. Kod Cedevite Olimpije Zoran Dragić ubacio je 21 poen uz sedam skokova, a Edo Murić dodao je 14 poena i devet skokova.