Zvezda u drugom poluvremenu slomila FMP i nastavila plovidbu prema startnoj jedinici

Matej Kačan • ponedjeljak, 11.04.2022.

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su svoj siguran put prema prvom mjestu ABA lige slavljem u posljednjem regularnom, 26. kolu protiv FMP-a...

Svoj dvoboj 26. posljednjeg regularnog kola ABA lige odigrali su Crvena zvezda i FMP, a aktualni prvak došao je do 21. pobjede u svom 23. nastupu i sve je bliže osiguravanju startne jedinice prije doigravanja.

Naime, Zvezda ima nadoknaditi još tri utakmice, a Partizan jednu, a Zvezdi do kraja treba barem jedna pobjeda jer zbog boljeg međusobnog omjera može biti prva i s istim omjerom kao i gradski rival.

U dvoboju protiv FMP-a, koji se borio za peto mjesto na tablici i izbjegavanje Budućnosti u četvrtfinalu, zanimljivo je bilo samo u prvom poluvremenu u kojem su gosti zabili čak 50 poena i držali su se u egalu.

No, nakon napadački bogatih 20 minuta Zvezda je u obrani zaigrala kako zna, FMP ograničila na samo 13 poena u 12 minuta igre i odvojila se na 15 razlike u nekoliko navrata početkom četvrte. Do kraja je FMP samo smanjio na konačnih 90:82, i to 6:0 serijom na kraju.

Luka Mitrović vodio je pobjednike sa 17 poena i 10 skokova, a po 12 su dodali Stefan Lazarević, Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović. Kod FMP-a je 23 poena uz devet skokova imao Ebuka Izundu.

Momčad iz Železnika tako je ostala šesta na ljestvici s pobjedom manje od Igokee i u četvrtfinalu će na Budućnost, dok će Igokea na Cedevita Olimpiju.