HT Prva liga, 31. kolo, 15.04.2022, 20:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Ivan Janić
1:0(1:0) Gorica
Gorica

Hajduk puno promašivao, ali ipak slavio protiv Gorice

Branimir Korać • petak, 15.04.2022.

Nakon što je Dinamo slavio protiv Istre 1961, uspješan je bio i Hajduk koji je ugostio Goricu. Splićani su slavili s 1:0...

Hajduk nije kiksao na svom travnjaku protiv Gorice i slavio je potpuno zasluženo s 1:0. Ta pobjeda trebala je biti i izraženija, Splićani su imali veliki broj prilika, ali nisu ih iskoristili što je omogućilo Gorici da prijeti do kraja susreta.

Domaćin je od početka preuzeo inicijativu i vrlo rano stigao je do vodstva. U 14. minuti nakon ubačene lopte u 16 metara Keita ju je izbio glavom, ali ona dolazi točno na nogu Josipa Vukovića koji puca s 20 metara iz prve, lopte na putu do gola pogađa Jovičića, mijenja smjer i završava u mreži.

Ubrzo je Toplak bio prisiljen na prvu izmjenu zbog ozljede mišića Krizmanića, a u 23. minuti opasno je zaprijetio Babec koji je snažno opalio izvana, ali pokraj gola.

Hajduk je čisti zicer imao u 31. minuti. Lopta je došla pred golom do samog Mlakara, ali on nije dobro reagirao i Kotarski je obranio taj njegov pokušaj.

Nastavio se pritisak Splićana, tri minute kasnije u odličnoj prilici bio je Mikanović koji puca s desetak metara, međutim Steenvoorden izbija loptu s gol linije.

U drugom dijelu Gorica je malo odmaknula zadnju liniju od Kotarskog i pokušala je više prijetiti. Tako je u 61. minuti dosuđen slobodan udarac u dobroj poziciji, ali loše je pucao Pršir.

Opasno je izgledalo u 87. minuti kada je Cruz krenuo prema golu domaćina, ali Kalinić je uspio u zadnji trenutak odbiti u korner nakon kojeg Atiemwen gađa iskosa snažno, ali nedovoljno opasno za Kalinića.

Ostalo je 1:0, hajduk je zasluženo slavio i može žaliti ponajprije što nije realizirao još koju priliku.