HT Prva liga, 31. kolo, 16.04.2022, 15:00 h, Šubićevac
Suci: Patrik Kolarić, Bojan Zobenica, Nikola Kečkiš
Ante Crnac 65'
Slaven Belupo

Šibenčani prekinuli loš niz, Računici prva trenerska pobjeda u HT Prvoj ligi

Branimir Korać • subota, 16.04.2022.

Šibenik je u prvom današnjem susretu 31. kola HT Prve lige ugostio Slaven Belupo i upisao pobjedu 2:1. Nakon niza loših rezultata, domaćin je napokon slavio...

Edin Julardžija
60'
88
Dino Skorup
77'
3
Josip Kvesić
85'

Zoran Zekić

Dvoboj dvije momčadi koje bezbrižno odrađuju ostatak sezone, ali i koje nisu baš najzadovoljnije zadnjim nastupima. Baš iz tog razloga pokušali su ovdje i jedni i drugi doći do pobjede kako bi prekinuli niz loših rezultata, a na kraju u tome su uspjeli domaćini.

Prvi pravi konkretan pokušaj na susretu bio je pretvoren u pogodak. Delić je dugo držao loptu i tražio pravo rješenje, onda je dodao za Vidovića koji bez previše razmišljanja puca sa 17 metara i zabija u 15. minuti.

15 minuta kasnije konkretno su zaprijetili gosti kada je Krstanović pronašao Crnca, ali on iz dobre pozicije ne zabija.

U 37. minuti domaćin dolazi do novog gola. Grezda je na desnoj strani dobio loptu, okrenuo se i uočio Delića na rubu 16 metara, pronalazi ga, a on krasno pogađa poluvisoko u kut

U završnici prvog dijela mogli su domaćini i do trećeg gola, ali Grezda je zatresao gredu.

U ranoj fazi prvog poluvremena gosti su dobili kazneni udarac nakon igranja Perića rukom, međutim dogodilo se ono što je prava rijetkost, Krstanović nije realizirao penal, obranio ga je Rogić.

Slaven je ipak došao do smanjenja u 65. minuti. Hoxha je prošao lijevom stranom i dao povratnu loptu na 8-9 metara za Crnca koji bez problema pogađa.

Do kraja susreta gosti su imali posjed, ali nisu pronašli način kako probiti obranu Šibenčana.