Atalanta 1:2 Verona
Verona

Atalanta u slobodnom padu: I Tudor uzeo sva tri boda u Bergamu

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 18.04.2022.

Atalanta je upisala novi poraz, ovaj put ugostila je Veronu i prepustila joj sva tri boda. Gasperinijeva momčad je u vrlo lošoj formi što potvrđuje iz kola u kolo...

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, u posljednjem su dvoboju 33. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Atalantu u Bergamu s 2:1 (1:0).

Svoju bolju igru u prvom poluvremenu gosti iz Verone okrunili su pogotkom Ceccherinija (45+2) u drugoj minuti nadoknade vremena, da bi početkom nastavka udvostručili prednost uz priličnu dozu sreće jer se lopta nakon obrane Mussa odbila u Koopmeinersa (55-ag), a od njega u mrežu. Do kraja susreta je Scalvini (82) svojim prvim pogotkom u karijeri uspio tek ublažiti poraz Atalante.

Boško Šutalo igrao je za Veronu od 31. minute, dok je Mario Pašalić ušao u igru za Atalantu tek u 86. minuti.

Verona je sada deveta s 48 bodova, tri manje od osme Atalante.

U prvoj utakmici igranoj u ponedjeljak Napoli i Roma su igrali 1:1 (1:0). Napoli je poveo rano u utakmici kada je Insigne (11-11m) iskoristio kazneni udarac kojega je skrivio Ibanez prekršajem na Lozanu, no u drugom poluvremenu domaći su se odlučili na branjenje minimalne prednosti umjesto na igru te za takav pristup bili kažnjeni u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je El Shaarawy (90+1) preciznim udarcem s 14-15 metara okončao lijepu akciju svog sastava i atraktivno dodavanje Abrahama.

Treći Napoli sada ima 67 bodova, četiri manje od vodećeg Milana, a dva manje od drugog Intera koji je odigrao susret manje, dok je Roma peta s 58 bodova, pet manje od četvrtog Juventusa, a dva više od šestog Lazija i sedme Fiorentine koja je odigrala susret manje.